Auta terenoweImprezy

2015 rokiem SUV-ów. Tak świętuje Mercedes-Benz

Niemiecki koncern ogłosił 2015 rokiem SUV-ów i wprowadza do oferty nowy model GLC. Salony dealerów w całej Polsce organizują pokazy premierowe nowych modeli SUV.

Do tej pory zaprezentowano dwa modele Mercedesów-Benz z rodziny luksusowych uterenowionych pojazdów, czyli GLE i GLE Coupe. Teraz na premierowych pokazach można oglądać model GLC, który jest wyraźnie odmienioną wersją nieco nieudanej wersji GLK.

Nowy model cechuje się lepszą linią nadwozia, bardziej aerodynamiczną i płynną. Wyposażenie jak na luksusowe auto zbudowane na modelach klasy C jest najwyższej jakości. Nowoczesne elektroniczne systemy wspomagające prowadzenie to: Collision Prevention Assist Plus, Crosswind Assist, Pre-Safe Brake, który rozpoznaje pieszych, a także system Braking Assist Plus, który wykrywa pojazdy wyjeżdżające z poprzecznych ulic. Ponadto auto posiada asystenta parkowania, systemy utrzymywania pasa ruchu, aktywny tempomat i automatyczne światła drogowe. Wśród różnych odmian tego modelu znajdziemy wersję Off-road, którą wzbogacono o płyty osłonowe podwozia (zjazdowe i najazdowe), prześwity większy o 20 cm i 18-calowe alufelgi. GLC zasila silnik wysokoprężny w różnych wariantach od 200d z mocą 136 KM do 250d 4MATIC o mocy 204 KM. Silnik benzynowy jest dostępny tylko w wersji 250 4MATIC (211 KM).

W Gdańsku dealer marki Mercedes-Benz Witman podczas dni otwartych zorganizował z okazji roku SUV-ów i nowych premier specjalny tor, który miał imitować offroadowe warunki. Goście mogli spróbować swoich sił na podjazdach, rampach i pochylniach testując modele GLE oraz GLC.

Previous post

Jeep Wrangler - legenda w trzech odsłonach

Next post

8 i pół tony czystego offroadu

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *