Imprezy

37. Rajd Polskie Safari już pod koniec lipca!

Już 29-30 lipca tego roku odbędzie się kolejna runda rajdów RMPST. Tym razem bazą wypadową będzie Przasnysz.

W tym roku, Rajd Polskie Safari będzie już 4. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 4. rundą Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz 4. rundą Pucharu Polski w Rajdach Baja 2017. Zainteresowanie zawodami nie maleje, co jest dowodem na to, że w Polsce mamy naprawdę wielu miłośników off-roadu.

Początkiem rajdu będzie ceremonia Startu Honorowego, która odbędzie się w sobotę 29 lipca 2017 o godzinie 18.00. Miejscem oficjalnego rozpoczęcia będzie rynek miasta Przasnysz. To właśnie tam po raz pierwszy pokażą się zawodnicy oraz ich pojazdy, czyli motocykle, quady i oczywiście samochody. Chętni będa mogli spotkać się i porozmawiać z kierowcami i pilotami, zdobyć ich autografy, a także z bliska obejrzeć maszyny startujące w rajdzie.

Jak mówi Marek Jaczewski, Dyrektor 37. Rajdu Polskie Safari:

Przygotowania do rajdu Polskie Safari odbywają się zgodnie z planem. Mamy zatwierdzone regulaminy, mamy odebrane trasy przez członka Głównej Komisji Sportu Motocyklowego oraz obserwatora PZM ds. samochodów terenowych, złożyliśmy wszystkie wymagane dokumenty dotyczące rajdu. Lista zgłoszeń zostanie opublikowana zgodnie z harmonogramem. Trasa rajdu jest zupełnie inna niż w większości pozostałych rund RMPST. Nie wiedzie bowiem po poligonach wojskowych, ale w terenie. Dla wielu zawodników będzie to pewna nowość i niespodzianka. Jestem jednak przekonany, że będą oni zadowoleni. Chciałbym podkreślić ogromną przychylność i zaangażowanie miejscowych władz samorządowych. W tym regionie tego rodzaju impreza odbywać się będzie po raz pierwszy, wszystkim zależy, aby się udała i wypadła jak najlepiej. Podejmujemy też działania ukierunkowane na bezpieczeństwo, staramy się w różny sposób wytłumaczyć mieszkańcom jak oglądać zawody, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i zawodników. Po raz kolejny zapraszam wszystkich na rajd: emocji bez wątpienia nie zabraknie!

Przypomnijmy wyniki poprzednich rywalizacji. Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej zajmują:

  • 1.Włodzimierz Grajek (66 pkt)
  • 2. Michał Małuszyński (64 pkt)
  • 3. Paweł Molgo (61 pkt),

zaś pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej pilotów zajmują:

  • 1. Rafał Marton (125 pkt)
  • 2. Piotr Brakowiecki (66 pkt)
  • 3. Julita Małuszyńska (64 pkt).

Na czele w gronie kierowców w poszczególnych klasach są: Włodzimierz Grajek (T1), Grzegorz Szwagrzyk (T2), Aleksander Szandrowski (TH) oraz Jacek Kozakiewicz (Open). W klasyfikacji sponsorskiej przewodzi BEWA / M-For Sport.

W Pucharze Polski wygrywa Łukasz Bzdyl ze 111 pkt przed Jakiem Soboniem i Waldemarem Niezabitowskim (110 pkt. oraz duetem Tomaszem i Filipem Gołka (107 pkt.).

Previous post

Off-roadowo i rodzinnie jednocześnie? Tak, ale w ograniczonym zakresie

Next post

Mercedes klasy E All-Terrain 4x4. Off-roadowa KOMBInacja

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *