Akcesoria

Amortyzatory, czyli bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczna jazda to nie tylko taka, podczas której mamy zapięte pasy i uważnie patrzymy w lusterka. Istnieje mnóstwo różnych czynników, odpowiedzialnych za to, jak samochód trzyma się drogi oraz jak reaguje na przeszkody. Jednym z nich są odpowiednie amortyzatory.

Zamortyzuj jazdę

Amortyzatory ułatwiają prowadzenie pojazdu, ponieważ wpływają na jakość jazdy oraz hamowania. Krótko mówiąc, są niezbędne do każdej zmotoryzowanej podróży. W off-roadzie jednak te niewielkie elementy pełnią chyba szczególną funkcję, ponieważ komfort jazdy jest tutaj wyjątkowo ważny. Nie mam na myśli „zbytniego” komfortu, bo w końcu off-road to sport wyczynowy. Jednakże bezpieczeństwo, jakie zapewniają nam amortyzatory w jeździe po bezdrożach ma niekwestionowane znaczenie.

Zbocza i lasy niegroźne

Dzięki amortyzatorom auto zyskuje lepszą przyczepność kół do nawierzchni. Już samo to jest istotne, kiedy podróżujemy po stromych zboczach. Nie mówiąc już o innych zaletach, takich jak na przykład dłuższy czas zużycia opon, czy skrócenie drogi hamowania, co może być szczególnie istotne, jeśli pod koła wpadnie nam zabłąkana sarna. Dodatkowo, amortyzatory zapewniają lepsze trzymanie się auta na zakrętach, co również ma duże znaczenie dla off-roadowych wyczynowców.

Amortyzatory zawsze młode

Jeśli często podróżujemy, powinniśmy pamiętać o regularnej wymianie zawieszenia. Eksperci zalecają serwisowanie tych części dwa razy w roku. Jeśli nie pamiętamy o wizycie u mechanika, stare amortyzatory same dadzą znać o sobie wydłużoną drogą hamowania, czy gorszą przyczepnością. Dobrej jakości amortyzatory możemy znaleźć w sklepie z akcesoriami off-road.

Previous post

Nielegalny off-road coraz groźniejszy

Next post

Gdzie ćwiczyć jazdę terenową?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *