Auta terenowe

Bentley Bentayga Fly Fishing

Załóżmy, że jesteś fanem wędkowania i masz akurat wolne parę milionów. Co zrobić w takiej sytuacji? Pozostaje chyba tylko kupienie Bentleya Bentayga Fly Fishing!

Samochód ten stworzony został przez Mullinera, znanej firmy zajmującej się bardzo zróżnicowanym tuningiem luksusowych samochodów. Tym razem jej celem było stworzenie samochodu, który sprosta wymaganiom najbardziej nawet wybrednego wędkarza. Wybór padł więc na Bentleya Bentayga.

Bentley Bentayga Fly Fishing

Według szefa Mullinera, Geoffa Dowdinga: W ramach Bentley Fly Fishing klienci mogą liczyć na najwyższej jakości akcesoria, jak przystało na Mullinera. Wędkarstwo to sport, który wymaga różnorodnego sprzętu i odzieży, dlatego koniecznością było zapewnienie kołowrotków, odpowiednich butów. I to wszystko znajduje się w luksusowych opakowaniach, które są łatwo dostępne i eleganckie. Końcowy rezultat jest naprawdę niezwykły.

Oczywiście w wyposażeniu nie mogło zabraknąć samych wędek. Znajdziemy ich tu aż cztery, a wszystkie w eleganckich tubach pokrytych brązową skórą. Umieszczono je w bagażniku, razem z innymi sprzętami niezbędnymi w czasie wędkarskich wypraw. Obok samych wędek umieszczono tam specjalne, wodoszczelne skrzynki na przynęty i wodery – ekwipunek niezbędny dla każdego wędkarza – oraz a jakże – lodówkę. Całość opatrzono nowoczesnym systemem grzewczym.

Pod maską znajdziemy tu 6-litrowym silnikiem W12 o mocy 608 KM i maksymalnym momencie obrotowym 900 Nm. Auto wyposażono też w 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów ZF. W normalnych warunkach drogowych przekłada ona 40% momentu obrotowego na przednią, a 60% na tylną oś. Setkę Bentley osiąga już po 4,1 sekundach, a rozpędzić potrafi się nawet do 301 km/h. Takie „serce” sprawia, że jest on najszybszym seryjnie produkowanym SUVem na świecie.

Previous post

Awaria elektryki? Co może być przyczyną

Next post

OMM 4x4

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *