Auta terenowe

Dacia Duster powiększa rodzinę

Dacia przygotowuje rozszerzoną wersję modelu z napędem na 4 koła – Dustera TCe 4×4. Do tej pory, użytkownicy mogli bowiem zdecydować się tylko na wersję z silnikiem benzynowym 1.6 lub silnikiem dCi.

TCe w nowym wydaniu

Nową opcją wśród modeli Dustera ma być auto z silnikiem o pojemności 1.2 litra, działające na benzynę. Duster TCe 1.2 był już wprawdzie wcześniej dostępny w salonach, miał jednak pewne ograniczenie – był nim napęd wyłącznie na przednią oś. Jakiś czas temu, Renault postanowiło uzupełnić Dustera TCe także o wersję z napędem na cztery koła. Rozszerzony model może spodobać się fanom lekkiego off-roadu.

Niedrogi w eksploatacji

Silnik Dustera TCe 4×4 wyposażono w 125 KM oraz 205 Nm momentu obrotowego. Do dyspozycji kierowcy, prócz systemu start&stop, jest układ odzyskiwania energii podczas hamowania. Silnik nie tylko spełnia wszystkie normy emisji spalin EURO 6, ale zużywa ponoć jedynie 6.4 l/100 km. 4-cylindrowa konstrukcja posiada bezpośredni wtrysk paliwa.

Nowy model Dustera wyposażono również w 6-stopniową, manualną przekładnię. To właśnie dzięki niej możliwe jest przeniesienie napędu na tylne koła. Samochodem spokojnie można wyjechać na łatwe trasy w terenie – a wszystko dzięki krótkiemu zestopniowaniu pierwszych biegów.

Previous post

Fiat 500 X – elegancki crossover

Next post

Easter Jeep Safari, czyli święto Jeepa

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *