Auta terenowe

Do pracy czy na zakupy przez pustynię i wydmy

Takie rzeczy tylko w Dubaju. Zarooq Sand Racer to pojazd terenowy, który został stworzony z myślą o jeździe po pustynnych wydmach oraz po ulicy. Równie dobrze można przejechać się nim na start Rajdu Dakar, co do pracy w nowoczesnym biurowcu.

Za projekt i wykonanie odpowiada firma Zarooq Motors ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Właśnie trwają prace nad wykończeniem pojazdu. Gotowe jest już podwozie, a na montaż czeka jeszcze silnik i nadwozie. Jak na razie Sand Racer jest znany tylko z koncepcyjnych zdjęć. Samochód zostanie zaprezentowany dopiero w styczniu 2016 roku.

Nowoczesny design i agresywne nadwozie przywodzi na myśl pojazdy startujące w specjalnych rajdach terenowych cross country. Do wykończenia nadwozia wykorzystano włókno węglowe. Pojazd ma 4,2 m długości i nieco ponad 2 m szerokości. Waży zaledwie jedną tonę. Uwagę zwracają masywne koła z oponami BF Goodrich typu All Terrain oraz potężne resory. Samochód wyposażono w silnik o mocy 400 lub 500 KM. Moment obrotowy jest przenoszony na obie osie. Oprócz typowo offroadowego wyposażenia samochód ma mieć bardzo komfortowe wnętrze, w którym znajdą się wygodne fotele, system multimedialne oraz praktyczne schowki.

Zarooq Motors zadbał o to, by samochód uzyskał wszelkie niezbędne atesty, które kwalifikują go do jazdy w ruchu ulicznym. Będzie to zatem nie tylko pojazd wyścigowy poruszający się po torach offroadowych, ale zwykłe auto, którym szejkowie będą mogli pojechać na spotkanie biznesowe na przełaj, przez pustynie. Planowo Sand Racer nie jest modelem koncepcyjnym. Po premierze ma trafić do seryjnej produkcji.

Previous post

Mistrz WRC na Dakarze pojedzie bestią od Peugeota

Next post

Gdzie legalnie umieścić tablicę rejestracyjną?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *