Artykuły różne

Dziewczyny na motocrossach

Terenowa jazda na motocyklu jest coraz popularniejszą formą „aktywnego” spędzania wolnego czasu. Dla niektórych jest tylko rozrywką, dla innych zaś, sposobem na życie. Bez względu jednak na cel, coraz więcej Pań postanawia zaznać przyjemności płynącej z nieograniczonej wolności na jednośladach.

Jaki sprzęt wybrać na początek?

Motocykl przeznaczony dla kobiety powinien być dopasowany do niej samej. Tak samo jak wtedy, kiedy dobieramy narty do naszego wzrostu i wagi, tak i off-roadowy sprzęt powinien współgrać z naszą sylwetką. Ciężki i mało zwrotny model może mniej wytrwałe początkujące, ostatecznie zniechęcić, a te bardziej zmotywowane koleżanki nauczyć złych nawyków.

Najczęściej polecanym modelem wśród pasjonatów tego sportu jest Yamaha DT 125.

Motocykl ładny, łatwo dostępny w rozsądnej cenie (od 2 do 5 tys. w zależności od stanu i roku produkcji – polecam trzymać się zasady: „im nowszy tym lepszy”). Produkowany od lat 60. XX-go wieku, co tylko podkreśla jak dużym zaufaniem cieszy się wśród klientów. Posiada prostą konstrukcję i szeroki wybór pojemności. Idealny dla początkujących, w szczególności kobiet.
Alternatywą dla modelu DT może być model TTR 110/125/225 czterosuwowy – jest to jednak motocykl tylko prawdziwych poszukiwaczy okazji z racji bardzo małej dostępności tego modelu na polskim rynku.

Dla tych pań, które za wzór i autorytet stawiają sobie Mistrzynię Joannę Miller, najlepszy będzie motocykl, który nauczy je poprawnej techniki jazdy i wyrobi odpowiednie nawyki. W takim wypadku najlepiej przyjrzeć się crossowej “osiemdziesiątce piątce”. Nie różni się ona drastycznie od modelu 125, ma mniejsze koła dzięki temu siedzenie jest niższe, a co za tym idzie wygodniejsze dla kobiet. Waga motocyklu jest optymalna więc nie powinna sprawiać trudności mniej wprawionym motocyklistkom. Podsumowując osiemdziesiątka piątka daje świetne możliwości do nauki terenowej jazdy bez konieczności inwestować dużych pieniędzy w sprzęt a oferta modeli jest bardzo zróżnicowana m.in. Kawasaki KX 85, Honda CR 85, Suzuki RM 85, Yamaha YZ 85, KTM SX 85. Ceny w zależności od modelu od 3 do 19 tys.

Podsumowując, kupując swój pierwszy off-roadowy sprzęt należy przede wszystkim pamiętać, że będzie on nam służył głównie do przyuczenia się i złapania odpowiednich nawyków, w związku z tym nie warto inwestować w przesadnie drogi model.

Jako wisienka na torcie – na koniec tego artykułu zapraszamy na wywiad ze wspomnianą Joanną Miller – jedyną Polką, która startuje w mistrzostwach świata kobiet w motocross:

Previous post

Snorkel do aut terenowych - zalety i wady użytkowania

Next post

Anthem Off-Road - customowe felgi terenowe

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *