Auta terenowe

Elektryczny SUV podbił serca angielskich kierowców. Jak poradzi sobie w Polsce?

Mitsubishi stworzyło pierwszy samochód klasy SUV, który jest zasilany energią elektryczną. W Wielkiej Brytanii Mitsubishi Outlander Phev zyskał dużą popularność. Teraz samochód z napędem 4×4 i elektrycznymi silnikami wjeżdża do polskich salonów.

Hybrydowy Mitsubishi Outlander Phev jest zasilany trzema jednostkami. Pierwszy to silnik benzynowy o mocy 121 KM i pojemności skokowej 1998 cm3. Seryjny model jest wyposażony w opony o rozmiarze 225/55 R 18. Dodatkowo samochód może być zasilany dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 2 x 82 KM. Niewątpliwie największą zaletą samochodów elektrycznych jest skromne spalanie, które w trybie szeregowym wynosi zaledwie 1,9 l/100 km. Natomiast w trybie równoległym auto spali 5,8 l/100 km. Według producenta zasięg samochodu wynosi 827 km. Przy naładowanych bateriach Outlander potrafi przejechać nieco ponad 50 km.

Połączenie zalet samochodów elektrycznych z właściwościami pojazdów SUV sprawia, że na polskim rynku pojawiła się nowa klasa samochodów. To pojazdy z napędem na obie osie, podwyższonym zawieszeniem, dużą przestrzenią w kabinie, a przy tym ekologiczne i wydajne pojazdy. Kwestia pozostaje jedynie w przypadku agresywnej jazdy po bezdrożach, ale do tej pory nikt nie przeprowadził testów, jak SUV radzi sobie w wymagającym terenie.

Outlander Phev, który niedawno pojawił się w polskich salonach, w Wielkiej Brytanii zaliczył pierwszy sukces. W ciągu roku od wprowadzenia tego modelu Mitsubishi na angielski rynek sprzedano 10 tys. tych pojazdów.

Previous post

Z Krakowa na Pustynną Burzę. Impreza już w czerwcu

Next post

Trwają zapisy do kolejnej rundy RMPST. Do 3 czerwca taniej!

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *