Porady

Emocjonujące prezenty. Jaki wybrać?

Dużą popularnością cieszą się nietypowe prezenty, które sprawią obdarowanej osobie radość, ale także sporą dawkę adrenaliny. Ileż razy można wręczać na gwiazdkę skarpetki i rękawiczki? Lepiej wybrać prezent, który z pewnością zostanie zapamiętany na długo.

JAZDA Z ADRENALINĄ

Do tego typu podarunków należą vouchery i bony na skoki na bungee, skoki ze spadochronem czy przejażdżki wyścigowymi samochodami. Wśród prezentów typowo motoryzacyjnych znajdują się np. szkolenia z bezpiecznej jazdy na autodromie i przejażdżki szybkim samochodem po torze wyścigowym. O ile kurs jazdy w kontrolowanym poślizgu może nam się jeszcze przydać, o tyle brawurowa jazda z kierowcą rajdowym ma swoje minusy. Po pierwsze to nie my prowadzimy samochód, a po drugie kto lubi jeździć 12 razy tą samą trasą. Oczywiście emocje muszą być duże i adrenalina podskakuje, jak bombki na choince, ale o ile lepiej samemu zasiąść za kierownicą i spróbować swoich sił.

GODZINA OFF-ROAD

Dlatego też dla fanów czterech kółek polecamy na prezent coś innego – jazdę 4×4. W internecie możemy znaleźć mnóstwo ofert związanych z jazdą terenową. Do wyboru jest wiele lokalizacji i pojazdów. Wystarczy wykupić voucher i umówić się na konkretny dzień z instruktorem. Wydarzenie trwa około godziny, ale niestety, jak to bywa w offroadzie, czasem zdarzy się gdzieś zakopać. Czas nie jest wówczas zatrzymywany, dlatego lepiej dobrze zaplanować jazdę. Za taką przyjemność zapłacimy od 300 do 400 zł.

SZKOLENIE Z JAZDY 4X4

Osobom, które nie mają dużego doświadczenia w pokonywaniu wyczynowych tras, polecamy lekcje off-road z profesjonalnym instruktorem. Podczas szkolenia zapoznamy się z zasadami bezpiecznej jazdy 4×4; dowiemy się jak pokonywać pewne przeszkody oraz do czego służą akcesoria off-road, takie jak wyciągarka i wyposażenie samochodu terenowego (reduktor itd.). Na lekcji instruktor pokaże, jak używać sprzęgła i dobierać biegi do odpowiedniej trasy. Szkolenie trwa nieco dłużej niż wolna jazda, ale obejmuje dużo zagadnień. Za taki prezent zapłacimy znacznie więcej, bo około 800 – 900 zł.

Previous post

Skoda liderem napędu 4x4 w samochodach osobowych

Next post

Przewodnik po Dakarze 2015

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *