Auta terenowe

Ford Everest – rasowa terenówka na bazie Rangera

Ford Everest stworzony z myślą o rynkach azjatyckich zbudowany na bazie Forda Rangera (z którego wzięto ramę auta) prezentuje się naprawdę okazale tym bardziej, że nie jest to SUV jakich wiele (choć jego wygląd może świadczy o czym innym), lecz bliżej mu do prawdziwej rasowej terenówki. Prócz napędu 4×4 o jego stricte terenowym zastosowaniu niech poświadczą chociażby poszczególne wymiary auta: prześwit 225mm, głębokość brodzenia 800mm, kąt natarcia 29 stopni i kąt zejścia 25 stopni!

Pozostając jeszcze przy temacie rozmiarów Everest oferuje 7 miejsc w kabinie oraz bagażnik o maksymalnej pojemności (po złożeniu siedzeń) ma aż 2010 litrów pojemności i 750kg ładowności (całkowita ładowność auta).

Ford Everest będzie sprzedawany w dwóch wariantach jeśli chodzi o napęd. Podstawowa opcja to rozwiązanie z Forda Rangera czyli napęd tylnej osi, natomiast napęd 4×4 pojawi się jako opcja. W aucie znajdzie się 6-biegowa skrzynia ręczna lub 6-stopniowa automatyczna. Podczas jazdy w terenie dodatkowo kierowcy będzie pomagał uklład TMS – Terrain Management System, który jest systemem zautomatyzowanym dostosowującym się do warunków i nawierzchni.

Co do jednostki napędowej – będą to silniki Duratorq TDCi o pojemności 2.2 i 3.2-litra. W wersji benzynowej jednostką napędową będzie silniki EcoBoost 2.0.

Na koniec niestety niewesoła informacja dla tych, którzy już „napalili” się na to auto: Ford Everest – jak już wcześniej pisaliśmy, został przemyślany na rynek azjatycki i w Europie nie pojawi się w ogóle w sprzedaży.

Previous post

Lekka wojskowa terenówka - The Dagor

Next post

Skoda dodaje napęd na drugą oś

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *