Imprezy

Gorm 24h – Polska 2015 – 7-9 sierpnia 2015, Olszyna

Wyścig Gorm 24h to edycja cyklu Deutsche Offroad Meisterschaft. Wyścig jest organizowany po raz pierwszy – i to na terenie Polski. Do Olszyny przyjadą mistrzowie off-roadu z całego świata, wystąpią też oczywiście polscy zawodnicy.

Zawody rozpoczną się już 7 sierpnia o godzinie 20:00 i będą trwały całą kolejną dobę. Zadaniem uczestników będzie pokonanie jak największej liczby pętli. Każda z nich ma długość ok. 25 km. W przeliczeniu na 24 godziny rajdu, przeciętny zawodnik pokona około 1600 kilometrów. Trasa wyścigu została opracowana przez ekspertów z Niemiec, współpracujących z legendarnym zawodnikiem czeskiego motorcrossu – Pavlem Taśka!

Wyścig Gorm 24h w Olszynie będzie najważniejszą z pięciu częsci cyklu Deutsche Offroad Meisterschaft. Impreza odbywa się od ośmiu lat, a jej organizatorem jest Sand Medien. Funkcję polskiego współorganizatora pełni zaś Off-Road Adventure. Do Olszyna przyjadą m.in. Jutta Kleinschmidt – jedyna kobieta, która zwyciężyła rajd Dakar oraz Ellen Lohr – znana z Deutsche Tourenwagen Masters.

Previous post

Smutny koniec legendy 4x4. Zatrzymano produkcję Land Rovera Defendera

Next post

Zmiana warty w polskim wojsku. Będzie przetarg w sprawie nowych pojazdów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *