Imprezy

GS Trophy – raj(d) dla motocrossów

Tym razem coś dla fanów dwóch kółek. Już w dniach 22-24 sierpnia 2014 r odbędzie się rajd BMW Motorrad GS Trophy 2014. IX edycja wyścigu terenowego odbędzie się w Bieszczadach, w miejscowości Stężnica, w pobliżu Baligrodu.

Na uczestników rajdu czekają trzy trasy, przygotowane w zależności od stopnia zaawansowania kierowcy: Extreme, Adventure oraz trasę Turystyczną. Pierwsze dwie wymagają większych umiejętności off-roadowych, pokonywania zajazdów i podjazdów, przejeżdżania przez bród. Trasa Extreme jest bardziej czasowa i przygotowana pod kątem szybkich przejazdów. Natomiast na trasie Adventure będziemy musieli zmagać się z przeszkodami o różnym stopniu trudności. W klasie Turystycznej nie wymagane są specjalistyczne umiejętności terenowe, gdyż w większości trasa prowadzi przez utwardzone drogi szutrowe i asfalt.

Dodatkowym powodem na wcześniejsze stawienie się na rajd jest szkółka jazdy w warunkach terenowych oraz nauka technik pokonywania przeszkód pod okiem kierowców z Akademii Enduro BMW Motorrad.

Na osoby dopingujące zawodników oraz ich rodziny czekają liczne atrakcje. Między innymi będzie można przejechać się po bieszczadzkich wyżynach profesjonalnym samochodem 4×4. Z okazji bliskości zalewu solińskiego będzie można skorzystać z wodnych rekreacji, czyli przepłynąć się łodzią motorową. Tak więc końcówka sierpnia upłynie w Bieszczadach pod znakiem sportów motorowych.

Previous post

Bentley stworzył nowego SUVa?

Next post

Zanurkuj w off-roadzie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *