Akcesoria

Jakie modyfikacje przeprowadzają najczęściej właściciele pojazdów 4×4?

Niektóre wersje samochodów 4×4 są dosyć okrojone, dlatego nie wszystkie auta tego typu zaraz po wyjeździe z salonu nadają się na trudny teren. Dlatego też od razu po zakupie warto wybrać się do serwisu 4×4, najlepiej takiego, który prowadzi również sklep , w którym odpicujemy nasze wymarzone auto 4×4.

Wyciągarka do aut terenowychWyciągarka elektryczna jest jednym z najczęściej montowanych akcesoriów 4×4. Dzięki temu urządzeniu możemy wyciągnąć auto z błota bądź z głębokiej przeszkody. Gdy kierowca chce wkomponować to urządzenie w linię zderzaka, to montaż może stać się już bardziej skomplikowany. Wówczas trzeba zdjąć zderzak, a nierzadko również elementy chłodnicy. Taki montaż wymaga wiercenia, czy też docinania, lecz w tym czasie można też zabezpieczyć auto przed korozją. Ważne jest, aby umiejętnie przeprowadzić instalację elektryczną, by wszystko działało bez zarzutów.

Bardzo popularnymi „bajerami” 4×4 są snorkele, czyli podwyższenie dolotu powietrza do silnika. Po zamontowaniu tej dogodności, możemy brodzić nawet w głębszej wodę. Tę pracę zlecić trzeba profesjonalistom, ponieważ nieprawidłowe zamontowanie może źle skończyć się dla silnika.

Lepsze zawieszenie ma przy terenówkach duże znaczenie. Wbudowane już zawieszenie może nie być odpowiednie na większe uskoki. Dlatego też warto założyć sportowe zawieszenie. Dzięki takiemu zawieszeniu, możemy również zamontować większe opony, zazwyczaj jest to różnica 2 cali, co daje w terenie już dużą różnicę.

Wielu kierowców decyduje się również na montaż opon i felg przystosowanych do jazdy terenowej. W standardowe wyposażenie wchodzą opony All Terrain, na rajdy zaleca się Mud Terrain. Montaż opon nie jest skomplikowany, a pomoc fachowców przydaje się, gdy opony są za szerokie, wówczas muszą oni poszerzyć nadkola.

Previous post

Idealny warsztat dla terenówki

Next post

Rotacja opon - co, jak i kiedy?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *