Auta terenowe

Korres P4 All Terrain – połączenie Porsche z Jeepem Wranglerem

Jeśli Grecy kojarzą się wam tylko z zorbą i kryzysem, to nadszedł czas na zmianę myślenia. Kilka late temu grecki inżynier stworzył pojazd, którego maksymalna prędkość wynosi 300 km/h. Na dodatek Korres P4 All Terrain jest w stanie wjechać na każdą przeszkodę.

Korres P4 to niezwykły wynalazek. Wyglądem przypomina koncepcyjną wyścigówkę. Rzeczywiście jego moc wynosi 505 KM, a żeby dobić od zera do setki samochód potrzebuje tylko 3,8 sekundy. Płaskie zawieszenie, nisko profilowane opony, aerodynamiczna linia nadwozia i agresywny, sportowy design – to cechy pojazdu, którego naturalnym środowiskiem jest równa, asfaltowa droga i zawrotna szybkość. Na liczniku wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero na 300 km/h.

Niewiele ma to wspólnego z jazdą po bezdrożach, ale pojazd zaprojektowany i stworzony przez zespół a zyskał również właściwości offroadowe. Sekretem jest specjalny układ zawieszenia, który na poczekaniu potrafi zwiększyć lift aż do 50 cm. Zawieszenie steruje kołami w połączeniu przód-tył oraz na ukos. Sprzężenie kół sprawia, że pojazd nigdy nie traci kontaktu z podłożem. Zmianą zawieszenia z trybu sportowego na terenowy steruje się dźwigniami wewnątrz kabiny. Co ciekawe, nie wykorzystano do tego elektroniki czy rozwiązań pneumatycznych, lecz system dźwigni, popychaczy i elastycznych elementów.

Samochód ma stały napęd 4×4 z możliwością blokady mostów lub napędu tylko na tylną oś. Silnik V8 o pojemności 7000 cc współpracuje z sześciobiegową przekładnią. Grecki pojazd jest prawdziwie All Terrain. Pod ogromnym wrażeniem był również Tommi Makinen, czterokrotny mistrz świata WRC, który testował Korresa P4.

Previous post

Toyota Tacoma TRD Pro naszpikowana technologią do jazdy 4x4

Next post

Toyota Hilux nowej generacji: następca mistrzów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *