Auta terenowe

Kosmiczny Land Rover Discovery

Najnowsze osiągnięcie Jaguar Land Rover, zostanie oficjalnie zaprezentowane na zbliżających się nowojorskich targach motoryzacyjnych. Land Rover Discovery Vision Concept, nafaszerowany najnowszą technologią, nawiązuje do związku Land Rovera z komercyjną kosmiczną linią Virgin Galactic.

Do najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych należy np. możliwość półprzezroczystego wyświetlania ukształtowania terenu, funkcja kontrolowania pojazdu za pomocą gestów, czy laserowy projektor ułatwiający pokonywanie trudnych manewrów. Jak zapowiadają twórcy, te światowej klasy technologie, to dopiero początek innowacji w segmencie SUV.

Land Rover zarzeka się, że nowy model wciąż posiada terenowy charakter. To o tyle dziwne, że wiele rozwiązań (np. brak słupka B, co osłabia konstrukcję) raczej nie ułatwi jazdy w bardziej wymagających warunkach.

Mimo wszystko wizje projektantów wyglądają imponująco. Abstrahując od przydatności tego modelu w off-roadzie, miło popatrzeć na „kosmiczny” design Land Rovera Discovery.

Previous post

Wyciągarki - pomocne i groźne

Next post

Peugeot wypuszcza bestię z klatki - Peugeot 2008 DKR.

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *