Imprezy

Majówka w stylu off-road. Gdzie na długi weekend

Polacy kochają długie weekendy. W tym roku pierwsze dni maja wypadają akurat w dni wolne od pracy, co jednak nie przeszkadza w organizacji kilku ciekawych wydarzeń 4×4. Gdzie w tym roku wybrać się na majówkę z odrobina adrenaliny, zapachu błota, kurzu i benzyny?

Rodzinnie, na luzie i z atrakcjami

Dla tych, którzy sezon rajdów terenowych łączą z rozpoczęciem sezonu grillowego mamy kilka propozycji imprez o charakterze towarzysko-turystyczno-integracyjnym. Żeby miło spędzić czas, wcale nie trzeba od razu ścigać się , przeprawiać przez wąwozy i bagna. W weekend majowy odbędzie się kilka imprez 4×4 bez ciśnienia.

 1. Majówka 4×4 „Białowieskie Żubry”
  Polskie Bezdroża zapraszają od 1 do 2 maja na imprezę z cyklu „Włóczykije 4×4”, czyli rajd „Białowieskie Żubry”. Trasa rozpocznie się w Mińsku Mazowieckim i poprowadzi przez urokliwe tereny Mazowsza i Podlasia. Pierwszego dnia zaplanowano przejazd niezbyt zaawansowaną trasą z możliwościami objazdów i dostosowaną także dla SUV-ów. Drugie dnia zaplanowano zwiedzanie muzeum i białowieskiej puszczy
 2. Wielka Majówka
  Turystyczna, rodzinna impreza rozpocznie się już 30 kwietnia i potrwa do 3 maja. Baza rajdu usytuowana jest w hotelu nad jeziorem Białym. Trasy będą wiodły po okolicy Włodawy. Organizatorem jest Polski Offroad (kontakt: 607447436, e-mail: w.bednarczyk@polskioffroad.com).
 3. Beskidian Hard Weekend
  Od 1 do 3 maja będzie można spróbować swoich sił na dosyć nietypowej imprezie. O połączenie survivalu w wydaniu pasterskim, jazdy 4×4 i wielu innych atrakcji. Wydarzenie jest skierowane dla osób, które do tej pory nie miało styczności z jazdą terenową. Pierwszego dnia odbędzie się szkolenie z prowadzenia samochodu 4×4, a w kolejne zaplanowano zajecia szkoły przetrwania w stylu beskidzkim. Warto zapoznać się z interesującym programem.

Dla bardziej wymagających

 1. 4 kopyta & 4×4
  Po raz dziesiąty zapraszamy do Doliny Baryczy na dwudniowy rajd (od 1 do 2 maja) w miejscowości Przygodziczki koło Ostrowa Wlkp. W programie jazda nocna za roadbookiem z pieczątkami, 80 km trasy kolejnego dnia, 3 oesy i jeśli zostanie trochę czasu specjalna trasa Extrem dla nienasyconych i doświadczonych kierowców. Kontakt: 605 692 515, e-mail: ostrow4x4@wp.pl
 2. III Offroadowa Integracja
  Na tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej będzie można wybrać się od 2 do 3 maja razem z Trawers 4×4. Start z Częstochowy, a następnie trasa według roadbooka poprowadzi w okolice Bukowna, gdzie odbędzie się odcinek nocny z pieczątkami. Drugiego dnia zaplanowano trasy o charakterze bardziej turystycznym, ale nie zabraknie także zaawansowanych odcinków dla właścicieli wszelkiej maści zmotów. Taplanie w błocie wchodzi w rachubę.
 3. Zlot samochodów terenowych Mutt 2015
  Już 30 kwietnia będzie można wziąć udział w imprezie 4×4 o charakterze przeprawowo-sportowym i poczuć się jak na rajdzie Kataru albo nawet na Dakarze (o ile dopisze pogoda). Rajd będzie wiódł po terenie Poligonu Wojskowego Gliwice oraz Kopalni Piasku „KOTLARNIA”. Bazą rajdu będzie ośrodek wypoczynkowy Aqua Brax (ul. Gliwicka 37, 47-440 Nędza). Tam we czwartek od 12 do 22 będą przyjmowane zgłoszenia załóg, kwalifikacje do klas etc. etc. Impreza potrwa do 3 maja. Powodzenia!
Previous post

Trzeci etap Rajdu Kataru. Orlen Team coraz bliżej czołówki

Next post

W oczekiwaniu na Land Rovera SVX

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *