Auta terenowe

Mansory MB G500 4×4 – udomowione zwierzę

Niedawno pisałem o tym, że Mercedes prezentując G350d Professional wraca do korzeni. Koncern ze Stuttgartu postanowił bowiem zamiast luksusu postawić w tym modelu na spartański, ale praktyczny w terenie, wystrój. W przeciwnym kierunku poszedł jeden z najbardziej znanych i renomowanych tunerów – Mansory. Na ruszt wzięto model G500. Wyszedł z tego samochód dla Barbie… no dobra, może bardziej dla Kena.

Skupmy się jednak najpierw na tym, co pod maską. Mansory oferuje klientom zakup specjalnego pakietu podnoszącego moc silnika. Standardowo silnik 4.0 V8 biturbo, który montuje się w G500 ma moc 422 KM. Tuner podnosi ją o 67 KM do 480! Jednocześnie zwiększa się również moment obrotowy. Po modyfikacjach mamy do dyspozycji aż 710 Nm! Wygląda imponująco. Aż chciałoby się wziąć taką bestię w teren. Z tym, że samochód ten w terenie wyglądać będzie kuriozalnie. Dlaczego?

Wszystko z powodu kilogramów włókien węglowych, którymi pokryto nadwozie Mercedesa, a nade wszystko niebieskiego lub żółtego lakieru. Ten ostatni sprawia, że terenówka od Mansory wygląda bardziej jak cukierek – choć bardzo kanciasty – niż jak prawdziwa terenowa bestia. Mercedes-Benz G500 Mansory wyposażony został w zmienioną osłonę chłodnicy z nowym żebrowaniem i bardziej wyeksponowanym logo. Reflektory umieszczono w tubach z włókna węglowego. W całym przodzie samochodu zamontowano tyle diod LED, co na bożonarodzeniowej choince. Powiększono maskę. Powiększono wlot powietrza, co ma zapewnić lepsze chłodzenie potężnemu silnikowi.

Mansory MB G500 4×4

Samochód wyposażono też w szersze nadkola, stalowe osłony podwozia oraz terenowe opony. Podniesiono również zawieszenie. Wydawać by się mogło, że wszystko to poprawi możliwości terenowe auta. Jeśli ktoś spróbuje, niech da znać, bo wierzyć mi się nie chce, że ktoś odważy się zjechać Mansory G500 na bezdroża.

Modyfikacjom poddano również wnętrze samochodu. Mansory dodało tu m.in. kierownicę z włókna węglowego, nową tapicerkę foteli, a także aluminiowe nakładki na pedały.

Pełną listę modyfikacji znaleźć można tutaj: http://upload.mansory.com/overview/Mercedes_G-Model_4x4/G_4x4_overview_2016.pdf

Previous post

Cztery dobre rady, jak jeździć „terenówką” po asfalcie

Next post

Jak rozpocząć przygodę z off-roadem?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *