Auta terenowe

Mercedes-Benz G 500 4×4 na sprzedaż

Jeśli masz trochę ponad 200 tysięcy euro i interesujesz się offroadem, to ten samochód jest dla ciebie. Mercedes-Benz G 500 4×4 trafia do seryjnej produkcji i będzie dostępny w sprzedaży od grudnia tego roku.

Mercedes Benz G 500 4×4 miał być tylko ciekawostką motoryzacyjną, ale niemiecki koncern zdecydował włączyć go do seryjnej produkcji. Przypomnijmy, że jakiś czas temu powstał nietypowy pojazd terenowy, który wyjechał ze stajni Daimler AG. Był to trzyosiowy, potężny Mercedes-Benz AMG G 63 6×6. Po sukcesie tego koncepcyjnego modelu niemieccy inżynierowie postanowili stworzyć nowy samochód terenowy z serii G, który byłby wersją AMG 6×6, ale z napędem na dwie osie. Tak powstał niezwykle silny i radzący sobie w każdych warunkach samochód G 500 4×4.

Wystarczy wyobrazić sobie, co osiągnięto, gdy rozwiązania z modelu z napędem 6×6 przełożono do dwuosiowej terenówki. Mercedes-Benz G 500 został zbudowany w oparciu o drabinkową ramę i nadwozie wykorzystywane w pozostałych modelach serii G. Model wyróżnia się od pozostałych głównie potężnym silnikiem: to 4-litrowa jednostka V8 biturbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Pojazd osiąga moc 422 KM przy 610 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ciekawe rozwiązania znajdziemy także w zawieszeniu, które sprawia, że G 500 sprawdza się doskonale w bardzo wymagającym terenie, ale także o wiele lepiej niż zwykłe terenówki prowadzi się na asfalcie. Podwozie zostało wyposażone w podwójne kolumny z regulowaną siłą tłumienia. Zawieszenie terenowe oparte na mostach portalowych pozwoliło na zamontowanie kół poniżej dyferencjału, dzięki czemu zwiększył się prześwit pojazdu, który wynosi 45 cm. Na 22-calowe obręcze założono niemałe opony terenowe w rozmiarze 325/55 R 22. Przy większym rozstawie kół o blisko 30 cm samochód znacznie lepiej spisuje się na zakrętach i pewnie trzyma się drogi.

Mercedes-Benz G 500 4×4 w salonach dilerów pojawi się w grudniu 2015 roku i będzie kosztować 226 100 euro.

Previous post

Hybryda na wakacyjny wypad za miasto i na rajd crosscountry

Next post

Smutny koniec legendy 4x4. Zatrzymano produkcję Land Rovera Defendera

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *