Auta terenowe

Mercedes G500 4×4² znika z produkcji. W salonach tylko do końca października!

Mercedes G500 4×4 “do kwadratu” niebawem ma zniknąć z produkcji. Ci, którym zależy na zakupie modelu z salonu, muszą naprawdę się spieszyć, bo auto będzie w sprzedaży jeszcze tylko do końca października.

Mercedes “Gelenda” w wersji z napędem na cztery koła “do kwadratu”, początkowo miał być tylko pojazdem koncepcyjnym. Duże zainteresowanie modelem sprawiło jednak, że producenci zdecydowali się wypuścić tę wersję na rynek. Pierwsze egzemplarze można było kupić pod koniec 2015 roku.

Dlaczego ten model wydawał się tak atrakcyjny w stosunku do “standardowej” wersji Mercedesa G? Uwagę odbiorców na pewno przyciągnęło przeprojektowane zawieszenie i zmodyfikowany układ napędowy. Dziękim trzem dyferencjałom oraz portalowym mostom napędowym, kierowca tej maszyny mógł poradzić sobie w każdych off-roadowych warunkach – nawet tych, które wymagały nie lada wprawy. Nie bez znaczenia były oczywiście także pozostałe specyfikacje techniczne, takie jak 22-calowe koła w rozmiarze 325/55, 450 mm prześwit oraz 1 metr głębokości brodzenia. Pod maską znajdziemy benzynową jednostkę V8 generującą 422 KM i 610 Nm.

Wspomniany model będzie można zakupić w salonach już tylko do końca października. Jeśli nie przeraża więc Was cena (1097 500 zł), musicie się pospieszyć!

Previous post

Jak powstaje opona? Przewodnik krok po kroku

Next post

On zawstydzi każdą terenówkę! Surgo - nowy pojazd ratownictwa górskiego

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *