Auta terenowe

Mercedes klasy E All-Terrain 4×4. Off-roadowa KOMBInacja

Czy połączenie terenówki z kombi może ujrzeć światło dzienne? Teoretycznie nie ma to sensu, ale w praktyce okazuje się, że TAK! Taką kombinację przedstawił ostatnio Mercedes. Jak się okazuje, nie tylko efektownie ona wygląda, ale swoimi możliwościami może także zawstydzić wiele “zwykłych” samochodów 4×4. Poznajcie Mercedesa E All-Terrain 4×4²!

Pomysłodawcą auta jego i projektantem zarazem jest inżynier niemieckiej marki, Jurgen Eberle. Panu Jurgenowi najwyraźniej nie przypadł do gustu fakt, iż jego dotychczasowy samochód radził sobie na nieutwardzonej drodze w stopniu co najmniej niezadowalającym. Postanowił więc stworzyć auto, które w tym obszarze będzie potrafiło znacznie więcej. Mercedes klasy E All-Terrain 4×4² rzeczywiście robi wrażenie – i to zarówno pod względem niespotykanego wyglądu, jak wyjątkowej specyfikacji technicznej.

Zaczyna się naprawdę nieźle: prześwit auta wynosi aż 420 mm, a to ze względu na wykorzystanie specjalnych osi portalowych, znanych m.in. z Unimoga. Nie znamy jeszcze dokładnie większości pozostałych wartości, ale producent obiecuje imponujące kąty natarcia, zejścia i rampowy. Wiemy natomiast co nieco na temat głębokości brodzenia (500 mm!) oraz średnicy terenowych opon (31 cm). Wymagający kierowcy nie zawiodą się także tym, co znajdą pod maską. Mercedes E All-Terrain dostępny jest obecnie w dwóch wersjach silnika: 220d (2.0 i 194 KM) oraz 350d (3.0 i 258 KM). W nowej odmianie Mercedesa, czyli 4×4², działać będzie 3,5-litrowa V-szóstka z turbodoładowaniem o mocy 333 KM.

Mimo że niemiecki producent nie planował stworzenia takiej maszyny, spotkała się ona z dość sporym zainteresowaniem ze strony potencjalnych odbiorców. Nie jest więc wykluczone, że Mercedes zdecyduje się na krótkoseryjną produkcję tego modelu.

Previous post

37. Rajd Polskie Safari już pod koniec lipca!

Next post

Off-road jeszcze nigdy nie był tak elektryzujący! Poznajcie Bollingera B1

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *