Auta terenowe

Najbardziej wyczekiwane modele z napędem 4×4 w roku 2018!

Jeszcze parę lat temu nikt by nie pomyślał, że rynek zawojują samochody terenowe! W tym roku czekamy na premierę kilku z nim. Kiedyś modne były super szybkie bryki, niczym z filmu „Szybcy i wścielki”. Z biegiem czasu gust fanów motoryzacji uległ zmianie. Modny jest motyw wolności, a nie wyłącznie szybkiej „fury”. Producenci aut, doskonale zdają sobie sprawę, że trend na terenówki będzie trwał nadal, dlatego tworzą cały czas nowe modele tego typu samochodów. Poniżej przedstawiamy listę 5 najbardziej pożądanych premier pojazdów 4×4 w roku 2018.

  1.    Ford Ranger Raptor

Długo wyczekiwana aktualizacja od Forda o wyostrzonym wyglądzie. Prezentacja modelu odbyła się w Tajlandii w lutym. Model posiada 2 litrowy silnik turbo-diesel o mocy 156kW / 500Nm, z 10- stopniową automatyczną skrzynią biegów. Jego cena to ok. 80 tys. dolarów. Samochód ten jest świetną terenówką, posiada z przodu i z tyłu nowe amortyzatory Fox Racing Shox oraz solidną tylną oś z trzema trybami jazdy.

  1. Toyota HiLux Rugged X

Toyota Hilux rywalizuję o fanów motoryzacji wraz z Rordem Ranger. Idą łeb w łeb. Nowy Hilux Rugged X będzie na specyfikacji SR5. Auto to zyskało nowy wygląd i akcesoria np. bufor gotowy do załączenia wyciągarki czy też tylną kratę. Na razie wiadomo tyle, ponieważ model ten nie był jeszcze pokazany oficjalnie. Jego cena to ok. 54 440 dolarów. Prawdopodobnie będzie posiadał silnik 2.8 turbo-diesel.

  1.    Jeep Wrangler

Ten oryginalny pojazd, powrócił w roku 2018 w nowym wydaniu. Auto ma być bardzo wytrzymałe i zdecydowanie lepsze od swojego poprzednika. Mamy do wyboru dwie wersję: Sort oraz Rubicon. Dwie wersje silnika: 2,2-litrowy diesel i 2,6-litrowy z  benzyną V6. Model ten będzie dostępny pod koniec tego roku.

  1.    Mercedes-Benz X-Class

Model pojawi się w kwietniu tego roku. Będzie dostępny w 13 różnych wariantach. Model dostępny od kwietnia- 350d , będzie posiadał 3,0-litrowym turbo-dieselem V6 dobrym do 190kW / 550Nm, z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Ceny nie zostały zatwierdzone, ale należałoby się spodziewać stawki od ok. 65 tys. dolarów.

  1. Holden Colorado SportsCat by HSV

Holden Colorado SportsCat

Model ten to 2,8-litrowy turbo-diesel z przeniesionym silnikiem o mocy 147 kW / 500 Nm. Dostępne będą dwa warianty: SportsCat, jak i SportsCat +.  Cena tych modeli będzie wynosić ok. 60 tys. dolarów.

Previous post

Kto wygrał Rajd Dakar w roku 2018? Podsumowanie

Next post

Nowości marki Jeep w Genewie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *