Akcesoria

Nie wiesz gdzie postawić namiot? Rozbij go na dachu

Zazwyczaj rajdy i imprezy terenowe trwają kilka dni, a jeśli organizator nie zapewnił noclegu, to trzeba szukać go na własną rękę. Zamiast spać z drążkiem skrzyni biegów wbijającym się w żebra, można rozbić namiot i to na dachu naszej terenówki.

Chińska firma Q-Yield zaprezentowała rozwiązanie, które zaciekawi miłośników samochodów i wypraw terenowych oraz podróżników. Jest to Wild Land czyli projekt namiotu, który praktycznie sam się rozstawia na dachu pojazdu.
Złożoną konstrukcję namiotu należy zamocować do bagażnika dachowego samochodu lub relingów. Specjalny autopilot za pomocą jednego przycisku rozstawia całą konstrukcję, dzięki gazowym rozpornikom i elektrycznym silnikom. Podobnie przebiega składanie namiotu dachowego. Jest to więc proste i szybkie rozwiązanie, które sprawdza się podczas brzydkiej pogody. Do nas należy rozsunięcie drabinki, zdjęcie osłony namiotu oraz usunięcie zabezpieczeń, które chronią przed samoistnym rozstawieniem namiotu podczas jazdy.

Namiot jest wewnątrz wyściełany syntetyczną bawełną oraz zawiera wbudowane materace piankowe. Przestrzeń w środku jest komfortowa dla maksymalnie dwóch osób. W namiocie można przechowywać w schowkach dodatkowe akcesoria o wadze nieprzekraczającej 150 kg. Namiot przyda się także podczas safari, ponieważ jest odporny na burze piaskowe, a znajdując się na wysokości chroni przed groźnymi zwierzętami. Moskitiery na oknach nie wpuszczają uciążliwych owadów.

Za niedługo namiot chińskiej produkcji ma trafić do amerykańskich sklepów. W Wielkiej Brytanii można go kupić za 2 tys. funtów.

Previous post

Offroad Show Poland - nie może cię tam zabraknąć!

Next post

ZUS w Nowym Sączu potrzebuje SUV-y. Liczy się nawet rozstaw osi

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *