Auta terenowe

Niebezpieczne poduszki bezpieczeństwa w Hyundaiu Tusconie

Jeśli ktoś rozważa zakup Hyundaia Tucson, powinien dwa razy przemyśleć swoją decyzję, a najlepiej na razie zrezygnować z takiej decyzji. Szczególnie gdy w kręgu zainteresowań znajduje się model wyprodukowany między 3 stycznia 2011 a 23 grudnia 2013 r. A to za sprawą awarii poduszek powietrznych, przez którą aż 137 tysięcy sztuk samochodów wróciło do warsztatów.

Południowokoreański koncern samochodowy Hyundai Motor Co. Podał do publicznej informacji, że wadliwe modele SUV mogą być niebezpieczne w użytkowaniu ze względu na wadę konstrukcyjną airbagów, zamontowanych w kierownicy. Na wypadek kolizji poduszka mogłaby wystrzelić razem z zamocowaniem, co mogłoby poważnie zagrozić kierowcy. Na szczęście producent zorientował się przed zaistnieniem takiej sytuacji. Posiadacze tych szczególnych samochodów mogą bezpłatnie naprawić usterkę w autoryzowanym salonie Hyundaia i będą o tym powiadamiani osobiście.

Tego typu wady konstrukcyjne są dosyć częste. Ze względu na awarie poduszek powietrznych tylko w 2013 roku Toyota odwołała do naprawy ponad 30 tys. aut, a Nissan nieco mniej, bo cofnął tylko 8 tys. modeli. Co ciekawe w SUV-ach najczęściej dochodzi do fabrycznych usterek zawieszenia, a rzadziej systemów poduszek powietrznych.
Z pewnością źle rzutuje to na zaufanie klientów do tej marki. Na przegląd radzimy zgłosić się także posiadaczom modelu ix35, który należy do tej samej klasy pojazdów. Na razie lepiej nie siać paniki, lecz zapobiegliwość zawsze jest wskazana.

Previous post

Jak dbać o wyciągarkę?

Next post

Polish Off-Road Riders are Awesome!

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *