Akcesoria

Niezastąpiony Hi-Lift Jack

Jak to zwykle bywa – najprostsze rozwiązania są najlepsze. Do tej pory nikt nie wymyślił bardziej pomocnego i uniwersalnego narzędzia od starego, dobrego Hi-Lift Jacka. Oto zalety tego prostego podnośnika, który stanowi niezbędne wyposażenie każdego liczącego się samochodu terenowego od zmota, po teamy startujące w zawodowych rajdach 4×4.

Każdy hi-lift składa się z dwóch części: stalowej kolumny z wywierconymi otworami, opartej na podstawce oraz dźwigni z mechanizmem zapadkowym. Banalna konstrukcja ma swoje minusy. Jest nieporęczna i ciężka, natomiast przy podnoszeniu pojazdu należy się solidnie namachać lewarkiem. Niewątpliwym plusem dżecków jest ich uniwersalność. Sprawdzą się w każdych warunkach i są niezależne od energii, z wyjątkiem siły naszych mięśni. Pamiętać należy jedynie o podłożeniu pod hi-lifta jakiejś podpórki ,np. deski, by podnośnik nie obsuwał się na śliskim gruncie. To podstawowa zasada zachowania bezpieczeństwa, szczególnie przy zmianie opony. Kolejną zaletą Hi-liftów jest wysokość, na jaką mogą one podnieść nasze auto, w tym przewyższają wszelkie inne podnośniki. Zdolni off-roaderzy wykorzystują także dżecki do wyprowadzania samochodów z potężnych kolein. Zakopaną stronę pojazdu winduje się podnośnikiem, następnie, licząc na dobrą przyczepność pozostałych kół lub zrzucając auto z lewarka, wyjeżdża się z pułapki. W ten sposób hi-lifty zastępują nawet wyciągarki.

Są takie akcesoria off-roadowe, których nie da się zastąpić. Hi-Lift Jacki to właśnie takie narzędzia, dzięki którym wyratujemy się z większości tarapatów. Ma wiele plusów i przydaje się w trudnych warunkach, jednak należy pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach, podczas używania tego typu podnośników.

Previous post

Szekle, zblocza i taśmy - off-roadowe "must-have"

Next post

Land Cruiser bije rekordy sprzedażowe

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *