Auta terenowe

Nowa Lada 4×4 po 40 latach wraca na rynek

Po 40 latach nieobecności na rynku do sprzedaży ma trafić nowy model rosyjskiej Łady. Tej słynnej marki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać: przez wiele lat dominowała rynek motoryzacyjny Europy Wschodniej, a nazwa “łada” stała się niemalże synonimem samochodu w ogóle. W tej chwili istnieje już możliwość zakupu najnowszego modelu tego legendarnego auta w Czechach i na Słowacji. Ma się pojawić również w Polsce, choć jeszcze nie wiadomo kiedy.

Główną zaletą samochodu ma być jego stosunek ceny do jakości. W Słowacji najtańsza wersja SUVa w przeliczeniu na polskie złotówki wynosi w przybliżeniu czterdzieści cztery tysiące złotych. Biorąc pod uwagę, że jest to nowy samochód z pełnym wyposażeniem w wersji SUV, cena jest naprawdę niska i bardzo konkurencyjna w stosunku do innych producentów. Auto oferuje solidne wykonanie i prostotę, dzięki której taka cena jest możliwa. Nie brakuje w nim jednak wyposażenia godnego europejskich standardów – na pokładzie znajdziemy centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby, klimatyzację, wspomaganie kierownicy, systemy ABS i ESC, nagłośnienie audio i dwie poduszki powietrzne. Dzięki temu podróż najnowszą Ladą będzie nie tylko wygodna, ale również bezpieczna dla pasażerów i kierowcy.

Lada 4×4 Concept
Lada 4×4 Concept
Lada 4×4 Concept

Podstawowa wersja Vesta Cross posiada silnik benzynowy 1,6 MPI o mocy 106 KM, do setki dobija w 12 sekund i rozpędza się do 180 km/h – to ten sam silnik, który montowany jest w modelach Logan lub Sandero koncernu Dacia. Zarówno AutoWAZ (producent nowej Łady) i Dacia zostały wykupione przez producenta samochodów Renault-Nissan. Auto posiada koła o średnicy siedemnastu cali, bagażnik o pojemności 500-litrów, pięć miejsc i bardzo przyjemny dla oka, nowoczesny design.

Na Słowacji znajdują się już dwa punkty dealerskie, a wielu zaintrygowanych fanów motoryzacji czeka, aż pojawi się oficjalna decyzja o rozpoczęciu dystrybucji na terenie Polski. Za decyzją wprowadzenia jej na rynek europejski stoi koncern Renault, który chce powtórzyć wielki sukces, jaki odniosła Dacia. Francuski koncern chce sprawić, żeby Łada przestała być kojarzona z tanimi i topornymi pojazdami, a zamiast tego oferowała proste, ale nowoczesne i komfortowe dla klientów rozwiązania oraz stylowy design.

Lada Vesta
Lada Vesta Sport
Lada XCode

Sugerując się zdjęciami z pokazów na Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym, możemy już wstępnie pogratulować Renault sukcesu, ponieważ nowa Lada prezentuje się naprawdę rewelacyjnie i zbiera dużo pochwał zarówno ze strony ekspertów motoryzacji, jak i zwykłych kierowców.

Previous post

Nowe pojazdy dla amerykańskiej armii. To robi wrażenie!

Next post

Trzy niezwykłe Volkswageny dla polskiej armii

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *