Auta terenowe

Nowa Toyota Hilux na pięćdziesięciolecie modelu

Toyota Hilux to już legenda wśród pick-upów. Dzięki niezawodności, trwałości i doskonałemu radzeniu sobie w terenie samochód ten zyskał ogromną popularność i już od pięćdziesięciu lat cieszą się nim kierowcy na całym świecie. Z okazji tej okrągłej rocznicy Toyota postanowiła stworzyć nową, wyjątkową edycję tego modelu – Hilux Selection 50. Powstanie tylko pięćdziesiąt egzemplarzy, każdy ze znamionowaną tabliczką wewnątrz i luksusowym wyposażeniem. Co jeszcze ma do zaoferowania najnowsza wersja tego ikonicznego auta?

Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne: perłowobiały (Pure) i pomarańczowy metalik (Lava). Dach, maska i zderzak pokryte zostały specjalną okleiną, stworzoną z myślą o tym właśnie modelu. Przestrzeń ładunkowa znajduje się wewnątrz eleganckiej zabudowy w kolorze czarnym z elementami barwnymi w odcieniu nadwozia. Silnik jest pokryty niezwykle wytrzymałą aluminiową osłoną z logo serii, które umieszczono również w tylnej części samochodu.

We wnętrzu auta dominują ciemne barwy – skórzana tapicerka jest czarna, podobnie jak podsufitka i ozdobne elementy umieszczone na bokach oraz desce rozdzielczej. Specjalnie dla tej edycji stworzono nowe wersje zegarów i wyświetlacza TFT. Regulacja fotela kierowcy jest całkowicie automatyczna, a samochód wyposażono dodatkowo w siedmiocalowy, dotykowy ekran multimedialny oraz innowacyjne, niezawodne systemy zapewniające pełne bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zawieszenie zaprojektowano tak, by zapewniało jeszcze doskonalszą sterowność i lepszą amortyzację drgań, niż poprzednie wersje tego modelu. Napęd na cztery koła pozwala na wykorzystanie auta w każdym terenie, a możliwość wyboru między trybem terenowym a szosowym pomaga zminimalizować zużycie paliwa. Samochód posiada również aktywną kontrolę trakcji, system wspomagania podczas zjazdu ze wzniesienia oraz funkcję ułatwiającą ruszenie pod górę. Pojazd jest w stanie bez problemu ciągnąć przyczepę o masie nawet trzech i pół tony. Pod maską kryje się doskonały silnik D-4D o pojemności 2,4 litra, który jest nie tylko mocny, ale również niezwykle oszczędny. Auto wyposażone jest także w sześciobiegową, automatyczną skrzynię biegów.

Ta elitarna, luksusowa edycja legendarnego modelu zachwyca bogactwem wyposażenia i doskonałymi parametrami technicznymi, które zestawione razem pozwalają na komfortową i bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Jest także bardzo ekologicznym i oszczędnym autem, a przy tym bardzo uniwersalnym – sprawdzi się nie tylko w terenie, ale również podczas poruszania się po mieście lub długich tras na autostradach. Toyota Hilux Selection 50 będzie kosztowała w Polsce 199 900 złotych.

Previous post

Trzy niezwykłe Volkswageny dla polskiej armii

Next post

Ekstremalne terenówki: Sherp, Shatun, Shaman

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *