Auta terenowe

Nowy Mercedes klasy G – klasyka w jeszcze bardziej luksusowej wersji

Mercedes klasy G to klasyka sama w sobie. Kolejny, nowy model ma zostać zaprezentowany na targach samochodowych w Detroit w styczniu 2018 roku. Na razie, producenci opublikowali… zdjęcia wnętrza najnowszego pojazdu. Jest luksusowo i nowocześnie – czyli tak, jak w każdym Mercedesie być powinno.

Mercedes klasy G to flagowa terenówka marki, produkowana od 38 lat. Jako że, wraz z kolejnymi modelami, niewiele zmienia się na zewnątrz, producenci postanowili najpierw opublikować zdjęcia wnętrza najnowszego samochodu. Miłośnicy Mercedesa w wersji terenowej na pewno nie będą rozczarowani – jest bowiem bardzo luksusowo i niezwykle nowocześnie. Co ciekawego przyniesie ze sobą model z 2018 roku?

Wystarczy jedno spojrzenie na deskę rozdzielczą nowego modelu, by przekonać się, że producentom udało się połączyć klasykę i nowoczesność. Przykładową cechą, która – choć podczas używania jest być może mało istotna, ale na pewno spodoba się pasjonatom “Gelendy” – jest charakterystyczny dźwięk zamykania drzwi, zachowany również w najnowszym pojeździe. Co jeszcze nowego czeka kierowców modelu G 2018? Warta uwagi jest m.in. “odświeżona” kierownica z kontrolerami działającymi dotykowo oraz dwa ekrany o przekątnej aż 12,3 cali. Pierwszy z ekranów zastępuje zegary, drugi zaś stanowi popularne dziś “centrum rozrywki”. Co ciekawe, oba ekrany rozmieszczone są w taki sposób, że z pozoru wydaje się, jakby stanowiły jedną całość. Dodatkowo, użytkownik będzie miał możliwość wyboru spomiędzy trzech rodzajów interfejsu: Classic, Sport oraz Progressive.

Na szczęście, obok luksusów, w nowym modelu “Gelendy” pojawia się także wiele opcji praktycznych. Jedną z nich jest spora liczba schowków, rozmieszczonych tak, by pasażer miał do nich swobodny dostęp. Czymś, co może zwrócić uwagę swoim ciekawym designem jest podświetlany schowek na… gumę do żucia, okulary albo inne przedmioty, po które często sięgamy. Tylne drzwi wyposażono z kolei w pojemniki, w których zmieści się kilka litrowych butelek – niezbędnych w każdej off-roadowej podróży.

A jeśli ktoś chciałby uprzyjemnić sobie pokonywanie bezdroży energetyzującą lub uspokajającą muzyką, na pewno pomoże mu w tym, oferowany w wersji standardowej, system audio składający się z 16 głośników oraz wzmacniacza o mocy 590 W. Czy powyższe “bajery” na pewno są jednak potrzebne w terenówce? Cóż, o tym pozostaje już decydować wyłącznie użytkownikowi.

Previous post

Dlaczego jazda na letnich oponach zimą to zły pomysł?

Next post

Łańcuchy śniegowe - czy są obowiązkowe dla samochodów 4x4?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *