Imprezy

Nowy rok z przyputem – imprezy w styczniu

Jeśli ktoś myśli, że zima nie jest sezonem off-roadowych wydarzeń lub na początku roku nigdy nic się nie dzieje – to jest w dużym błędzie. Tylko w najbliższy weekend odbędzie się aż pięć wydarzeń, które będą okazją do jazdy po bezdrożach.

1. Kamyki 2015

Zapraszamy na czwartą edycję imprezy o charakterze rajdu terenowego, która odbędzie się 16 stycznia na terenie kamieniołomu oraz okolic młyna w Głuszycy. Do rajdu dopuszczony jest każdy samochód terenowy o napędzie 4×4 i kołach z oponami MT. Na trasie rozmieszczono 50 PKP-ów o różnych stopniach trudności. Start rozpocznie się w dwóch grupach pojazdów: klasa wyczyn bez wyciągarek (dla samochodów bez klatek bezpieczeństwa) oraz klasa Extrem bez wyciągarek (bez ograniczeń w przeróbkach).

Organizatorzy zapraszają po zmaganiach na integracyjne spotkanie w miłej atmosferze i przy pysznym jedzeniu (specjalnością regionu są pstrągi).

2. Noworoczna Sudecka włóczęga

To impreza o turystycznym charakterze i luźnej przyjacielskiej, atmosferze. Odbędzie się 17-18 stycznia. Trasa będzie prowadzić przez malownicze tereny Sudetów Środkowych. Startujemy spod hotelu Hotel Srebrna Góra w Srebrnej Górze – jest to też baza wyprawy. Włóczęga obejmuje kilkanaście zróżnicowanych tematycznie i pod względem poziomu trudności tras. Oprócz turystycznych atrakcji, zwiedzania ciekawych miejsc i podziwiania widoków będzie można sprawdzić się w jeździe po bezdrożach. Zaprasza Klub Samochodów Terenowych 4×4 MAX.

3. Beskidzkie 4×4 i minimum 2×4 kopyta

Swobodnie i bez rajdowej spiny będzie można w ten weekend przejechać się po Beskidzie. Organizatorzy, czyli Beskidzkie 4×4, oprócz jazdy po (prawdopodobnie) ośnieżonych szlakach zapowiadają także niecodzienną atrakcję w środowisku off-road. Uczestnicy będą mogli przesiąść się z maszyn 4×4 do sań, by wziąć udział w góralskim kuligu. Szczegóły na stronie organizatora.

4. Osuvisko i przyjaciele

Integracyjny charakter będzie miała wyprawa organizowana przez Piotra „Pit bull” Karpiuka. Trasa poprowadzi z Baniochy przez ok. 120 km zróżnicowanego terenu. Trzeba być przygotowanym na pokonywanie wąwozów, wertepów i podmokłych terenów przy rzece Pilica. Jako atrakcja przewidziano zwiedzanie skansenu militarnego i bunkrów, zbudowanych na zlecenie Adolfa Hitlera. Koszt za dwuosobową załogę wynosi 120 zł, dzieci mile widziane i bez wpisowego. Na zakończenie spotkanie przy ognisku. Kontakt: Telefon: 602 215 127, e-mail: 4x4pitbull4x4@gmail.com

5. Mazowiecka włóczęga „Młyńskie Koło”

Tradycyjnie, jak w każdą sobotę będzie można wyruszyć razem z Polskimi Bezdrożami po mazowieckich terenach. To rodzinne imprezy o turystycznym charakterze polecane dla tych, którzy lubią się odprężyć, ale i efektywnie spędzić czas w terenie. W cenie wyprawy przewidziano roadbook z opisami tras i informacjami turystycznymi oraz przekąski, kiełbaski pieczone przy ognisku, a także atrakcyjny konkurs.

Previous post

Nie żyje polski motocyklista, uczestnik Rajdu Dakar

Next post

Rafał Sonik wygrał Dakar 2015. Hołowczyc na trzecim miejscu

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *