Auta terenowe

Off-road + kalifornijskie góry = Jeep doskonały

Jaka jest najlepsza terenówka wszechczasów? Z pewnością Jeep Wrangler TJ. Wypuszczony na rynek w 1997, niedługo potem stał się legendą. Wystarczy powiedzieć, że zaliczany jest do I segmentu wśród Wranglerów. Jego poprzednikiem był Jeep Wrangler YJ, który swą sylwetkę bazował na słynnym Willys’ie MB. Jedną z najciekawszych wersji modelu TJ jest Rubicon, który ujrzał światło dzienne w 2003 roku. Jest to wersja najbardziej zaawansowana terenowo, przewyższająca pozostałe pod niemal każdym względem. Dlatego śmiało można stwierdzić, że nikt nie będzie prawdziwym off-roadowcem, dopóki nie przejedzie się tym cudem. No, może z nielicznymi wyjątkami, ale na pewno warto.

Wyzwanie? Nie dla Wranglera

Ze wspomnianym przez nas wcześniej Rubicon Wranglerem, chyba najlepszą wersją Wranglera TJ, wiąże się ciekawa historia. Otóż jego nazwa bierze się od legendarnej off-roadowej trasy, Rubicon Trail. Mieści się ona w kalifornijskich górach Sierra Nevada, a pokonanie jej najtrudniejszego, 12-milowego fragmentu zajmuje… 3 dni. Nazwanie samochodu mianem tej wyprawy musi wywoływać więc same pozytywne skojarzenia. Moc, siła i wytrwałość to jego cechy charakterystyczne.

Snorkel dla TJ-a

Jeep Wrangler TJ zazwyczaj nie potrzebuje wsparcia w terenowych podróżach. Wszystko można jednak ulepszyć, nawet jeśli i tak już ociera się o doskonałość. Wyobraźcie sobie, że przedzieracie się przez ruchome piaski, albo próbujecie pokonać głębiny dzikich bajor. Aby najlepiej zadbać o silnik Wranglera i nie dopuścić, by dostały się do niego woda i kurz, najlepiej zamontować do niego snorkel. Działa on jak rurka do nurkowania, tylko że przeznaczony jest do terenowych samochodów, podwyższając miejsce wlotu powietrza do silnika. Snorkel Jeep Wrangler TJ został wykonany ze szczególną dbałością. Materiałem, zastosowanym do jego stworzenia był polimer LLDPE, który czyni snorkel wyjątkowo odpornym na mechaniczne uszkodzenia. Jeśli więc jesteście, albo planujecie zostać szczęśliwym użytkownikiem Wranglera TJ, warto żebyście zainwestowali w dodatkowe wyposażenie, które nie tylko nada terenówce fajnego wyglądu, ale także zadba o jej bezpieczeństwo.

Previous post

CampJeepITA - Monte Capuccio, 12-14.09.2014r.

Next post

Smak przygody 4x4

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *