Imprezy

Offroadowcy sprzątają lubelskie lasy!

Off-roadowcy nie kojarzą się raczej z ekologią. Tym lepiej, że miłośnicy bezdroży coraz częściej angażują się w różne proekologiczne akcje, a nawet je organizują. Jednym z prekursorów takiej działalności jest doskonale wszystkim znany Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar. Za jego przykładem poszli członkowie Stowarzyszenia Zamość 4×4, którzy zorganizowali akcję „Czyste Lasy Zamojszczyzny”. Wzięło w niej udział ponad 60 osób, które zebrały wspólnie prawie cztery kontenery śmieci.

Każdy kto miał okazję przebywać w lasach w okolicach Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i okolic doskonale wie, jak bardzo są one zaśmiecone. Ich stan pokazuje okolicznych mieszkańców w bardo złym świetle. Dobrze więc, że wreszcie ktoś zabrał się za porządki. Tym lepiej, że akcję zorganizowało środowisko nie kojarzące się z ekologią. W tym wielkim sprzątaniu lasów w okolicach Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Zwierzyńca i Nadleśnictwa Strzelce udział wzięli nie tylko dorośli członkowie Stowarzyszenia, ale – co ważne – również dzieci. Miejmy nadzieję, że uda się zbudować w nich proekologiczną postawę i nauczą się dzięki temu nie zaśmiecać lasów.

Wśród znalezionych skarbów najwięcej było butelek i puszek. Nie zabrakło jednak również opon, worków wypełnionych śmieciami czy sprzętu RTV i AGD oraz ubrań. Niepokojąca była też ilość opakowań po nawozach i środkach ochrony roślin, które dodatkowo zatruwają środowisko. W czasie akcji udało się zebrać niemal cztery pełne kontenery śmieci.

A po akcji członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Zamość 4×4 udali się wspólnie w nagrodę na tradycyjnego grilla.

Previous post

Tajemnice systemu zawieszenia KDSS Toyoty

Next post

Honda Africa Twin Rally - nowa turystyczna terenówka

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *