Imprezy

Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki Sianów 2017

Jak co roku, w Sianowie koło Koszalina znów będzie działa się magia – miłośnicy off-roadu będą mogli wziąć udział w specjalnym rajdzie, z którego pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne. Tym razem, tak samo jak w poprzedniej edycji, uczestnicy wspomogą małego mieszkańca Koszalina – Franka Sobieraja. W Ogólnopolskiej Terenowej Integracji „dla Choinki” 2017 udział może wziąć każdy – zarówno doświadczeni kierowcy terenowi, jak i ci, którzy z asfaltu chcą zjechać po raz pierwszy.

Jedynym warunkiem do wzięcia udziału w rajdzie, oczywiście oprócz bycia pełnoletnim i posiadania prawa jazdy, jest dysponowanie specjalnym pojazdem off-roadowym. Bez terenówki trudno byłoby bowiem poradzić sobie podczas wykonywania zadań przewidzianych przez organizatorów – choć trzeba przyznać, że ci przewidzieli wyśmienitą rozrywkę zarówno dla laików, jak i tych kierowców, którzy w rajdach off-roadowych mają nieco większe doświadczenie. Zapisując się na listę uczestników, można więc mieć pewność, że absolutnie każdy będzie się tam dobrze bawił – nawet załogi z dziećmi! Najmłodszym z pewnością spodoba się bowiem zabawa w układanie hasła z literek, zbieranych przez uczestników po drodze. To wcale nie takie proste, bo o ile samo znalezienie liter nie jest trudne, wyzwanie leży w odszukaniu ich we właściwej kolejności – dorośli też będą więc bawić się przy tym doskonale!

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie 4×4 Sianów, Sianowski Team Rajdowy oraz Warsztat 4×4 Koszalin. W poprzednich latach, pieniądze zebrane z “wpisowego” przekazywane były nie tylko Frankowi, choremu na HLHS ze stenozą zastawki mitralnej i aortalnej, ale także na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłym z oddziałem w Koszalinie oraz Sianowską Fundację Jesteśmy Razem. Dwa lata temu udało się zebrać zawrotną sumę 27 tys. złotych, a rok temu – niewiele mniejszą kwotę prawie 24 tys. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się pobić rekord i zebrać jeszcze więcej. “Wpisowe” wynosi 180 zł + ok. 10 zł za ubezpieczenie całej załogi samochodu.

Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki Sianów 2017 odbędzie się już 2 grudnia. Zgłoszeń można dokonywać pod adresem: www.4×4-sianow.pl.

Previous post

OffRoad Show Poland 2017 - 6. edycja targów samochodów terenowych

Next post

Dlaczego jazda na letnich oponach zimą to zły pomysł?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *