Auta terenowe

OMM 4×4

Każdemu miłośnikowi offroadu prędzej czy później dochodzi do wniosku, że seryjna, poddana nawet ciężkiemu tuningowi, „terenówka” to za mało. Zaczyna wówczas myśleć o tym, czy nie dałoby się zbudować samochodu od podstaw, tak by – szyty na miarę – spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Większość nie posiada oczywiście odpowiednich środków i wiedzy. Tym pozostają zwykle zazdrosne spojrzenia w stronę właścicieli takich właśnie maszyn.

Są jednak i tacy, którzy posiadają nie tylko odpowiednią wiedzę i środki, ale też nieugiętą wolę, która pozwala przezwyciężyć wiele problemów, które napotka każdy, kto zdecyduje się zbudować swoją własną „terenówkę”. Żadnej z tych rzeczy nie sposób odmówić zespołowi, którzy stworzył OMM 4×4. Rodzima grupa wykonała kawał dobrej roboty.

Szkielet pojazdu powstał z elementów Nissana Patrola. Takiemu wyborowi trudno się dziwić. Patrol jest jednym z najpopularniejszych samochodów terenowych, co wynika z jego wytrzymałości i niezawodności, połączonych z wyjątkowymi właściwościami terenowymi. Jego popularność wpływa oczywiście również na dostęp do części zamiennych, co w przypadku takich projektów jak OMM 4×4 nie jest bez znaczenia.

Pod maską stworzonego pojazdu znajduje się podrasowany silnik Nissana. Dzięki temu jego moc przekracza 600 KM. W efekcie pozwala on więc nie tylko wjechać niemal wszędzie, ale też ze sporą prędkością. Samochód stworzono z myślą głównie o rajdach przeprawowych, ale duży rozstaw osi – 2700 mm – sprawia, że równie dobrze radzi on sobie przy dużych prędkościach.

Previous post

Bentley Bentayga Fly Fishing

Next post

Volkswagen cross up! nowy, "terenowy" maluch.

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *