Artykuły różne

Opony: nowe – używane – bieżnikowane cz. 1

opona 4x4Jakie opony wybrać do naszego samochodu 4×4? Jakie są zalety opon używanych, a jakie bieżnikowanych? Co bardziej się opłaca? Spróbujemy przyjrzeć się tym problemom.

Oczywiście najbardziej opłaca się kupić opony nowe prosto od producenta lub w autoryzowanym sklepie 4×4. Mamy wówczas 100 procentową pewność co do jakości opony, a do tego gwarancję. Na pewno dobra opona przysłuży nam się przez kilka sezonów. Taki wybór przynosi korzyści i ma same zalety, oprócz jednej, dla wielu kardynalnej. Chodzi o cenę.

Zdecydowanie tańsze są opony używane. Na rynku istnieje mnóstwo sklepów, komisów itp. itd., więc jest w czym wybierać. Można czasami trafić na bardzo atrakcyjne okazje i nabyć zestaw opon za bezcen. Problem polega na tym, że nigdy nie mamy pewności, skąd taka opona pochodzi, ile ma na swoim koncie przejechanych kilometrów i jak była eksploatowana. Standardowe kwestie przy zakupie używanych produktów. Jeśli więc nasz off-road to tylko amatorskie wypady od czasu do czasu, to jest to zdecydowanie dobry wybór na start.

Istnieje pewna alternatywa, ale o niej napiszemy innym razem.

Previous post

Jeep i Harley - dobrana para

Next post

Opony: nowe – używane – bieżnikowane cz. 2

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *