Artykuły różne

Opony: nowe – używane – bieżnikowane cz. 2

Jakie opony wybrać do naszego samochodu 4×4? Jakie są zalety opon używanych, a jakie bieżnikowanych? Co bardziej się opłaca? Spróbujemy przyjrzeć się tym problemom.

Nie musimy kupować drogich opon w doskonałym stanie, ani tanich, ale niepewnych, używanych. Opony regenerowane 4×4 mają wiele zalet, a jedną z nich jest właśnie cena. Przede wszystkim ten rodzaj ogumienia daje nam większą pewność, jeśli chodzi o jakość w przeciwieństwie do używanych. Zwykle opony te można kupić z gwarancją. Ale takie udogodnienie zapewniają tylko sprawdzeni dystrybutorzy i wulkanizatorzy. Jeśli kupujemy opony „nalewkowe” warto zwrócić uwagę, czy były one przystosowane do bieżnikowania – odpowiednie oznaczenia powinny znaleźć się na boku opony.

Warto pamiętać, iż opony bieżnikowane 4×4, choć mają zapewnione zbliżone parametry do opon nowych, to jednak pochodzą z odzysku. Dlatego też pewnie szybciej trzeba będzie je wymienić. Zawsze trzeba zwracać uwagę, czy ogumienie, które chcemy zakupić posiada certyfikat, dopuszczający je do jazdy.

Previous post

Opony: nowe – używane – bieżnikowane cz. 1

Next post

Rajd Włoch zakończony

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *