Auta terenowe

Ostatnie chwile Land Rovera Defendera

Ostatni model kultowego samochodu terenowego miał zjechać z taśmy produkcyjnej pod koniec tego roku. Koncern Land Rovera ogłosił jednak, że produkcja tego auta zostanie wydłużona o jeszcze kilka miesięcy.

Land Rover zapowiedział, że wycofa Defendera z seryjnej produkcji, ponieważ samochód nie spełnia norm bezpieczeństwa oraz przepisów o niskiej emisji spalin. Przeróbki modelu byłyby według producenta nieopłacalne. Land Rover Defender jest produkowany od 1983 roku bez większych zmian konstrukcyjnych. Przez wszystkie lata kierowcy mogli korzystać ze sprawnego auta 4×4, które świetnie radziło sobie w terenie.

W ostatnim czasie sprzedaż Defendera wzrosła w Europie o 40 proc., natomiast na całym świecie o 29 proc. Tylko w samej Wielkiej Brytanii ilość zakupionych sztuk tego modelu wzrosła o jedną czwartą. Kierowcy postanowili nabyć nowy model Defendera, zanim ten będzie dostępny wyłącznie na rynku wtórnym.

W związku z tym producent brytyjskiej terenówki postanowił przesunąć termin wycofania pojazdu z produkcji do końca stycznia 2016 roku. Żeby dostarczyć na rynek jak najwięcej modeli, w fabryce montuje się Defendera na dwie zmiany.

Previous post

Humvee – wielozadaniowy samochód terenowy

Next post

Co założyć na koła samochodu terenowego?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *