Artykuły różne

Plusy zawieszenia pneumatycznego

Zawieszenie pneumatyczne to doskonałe rozwiązanie w samochodach 4×4, czy SUV, które sprawdza się także w zwykłych osobówkach. Tego typu rozwiązanie może kiedyś zastąpić tradycyjne elementy sprężyste.

Pneumatyczny układ zawieszenie znacznie polepsza właściwości amortyzacyjne samochodu. Sprzężony azot, czy poduszki powietrza (tzw. mieszki) działają lepiej niż zwykłe rozwiązania, co przede wszystkim poprawia komfort jazdy. Zwiększona redukcja drgań i wstrząsów to z pewnością ułatwienie w codziennym użytkowania auta. Kolejna istotna cecha to stały prześwit, na który nie ma wpływu obciążenie samochodu. Zawieszenie pneumatyczne daje się łatwo regulować, dzięki sterownikowi, który pozwala na odpowiednie dostosowanie wysokości. Za pomocą zamontowanego sterownika oraz czujnika wysokości możemy kontrolować zawartość powietrza w układzie zawieszenia, czego nie dało się tak łatwo i szybko zrobić w tradycyjnych systemach. To z pewnością jeszcze jedna przydatna cecha podczas terenowych wypraw. Pneumatyki zapewniają także poziomowanie pojazdu niezależnie od rozmieszczenia ładunku.

Bardziej zaawansowana technologia pozwala na inteligentne dopasowanie wysokości zawieszenia w zależności od prędkości jazdy. Im wyższa prędkość tym mniejszy prześwit i mniejszy opór powietrza. Natomiast gdy prędkość maleje, np. gdy musimy pokonać jakąś przeszkodę, samochód podnosi się na zawieszeniu, co pozwala przejechać bez uszkodzeń. Podobnie układy pneumatyczne zachowują się podczas pokonywania zakrętów.

Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony fabrycznie w zawieszenie pneumatyczne, można rozważyć zamontowanie dodatkowego układu.

Previous post

Land Cruiser bije rekordy sprzedażowe

Next post

Wyciągarki - pomocne i groźne

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *