Imprezy

Rafał Sonik wygrał Dakar 2015. Hołowczyc na trzecim miejscu

Rafał SonikRafał Sonik najlepszym quadowcem Rajdu Dakar 2015. Krzysztof Hołowczyc oraz jego pilot Xavier Panseri zajęli trzecie miejsce. To ogromny i zarazem historyczny sukces Polaków w tym elitarnym rajdzie.
Zwycięzcą 37. edycji Rajdu Dakar w kategorii quadów został Rafał Sonik (Orlen Team). Polski zawodnik miał dużo szczęścia, choć spotkało go również kilka trudnych momentów. Podczas 10. Etapu odpadli jego najwięksi rywale: Sergio Lafuente z Urugwaju oraz z Chile Ignacio Casale. Ten ostatni tracił do Sonika tylko 4 minuty. Polski quadowiec również borykał się z problemami technicznymi swojej maszyny, ale ani to, ani upadek na skały po wjechaniu w potężna dziurę nie odebrały mu wypracowanego dystansu po poprzednich etapach. Kolejny zawodnik tracił do niego 2 godziny 52 minuty i 17 sekund. W finałowym etapie wystarczyło tylko dojechać do mety. Co również nie należało do najłatwiejszych wyzwań.

Ze względu na ulewne deszcze organizatorzy musieli skrócić ostatni etap. Na szczęście Polak dotarł do mety z piątym czasem, co zapewniło mu finalnie pierwsze miejsce w kategorii quadów.

Wyrazy uznania należą się także Krzysztofowi Hołowczycowi i jego pilotowi Xavierowi Pansieremu (Lotto Team). Jadący All 4 Mini polscy zawodnicy zajęli trzecie miejsce. Po raz pierwszy w karierze Hołowczyc wdarł się na podium – czekał na to 10 lat.

Polscy zawodnicy wrócili dziś do Polski. Serdecznie gratulujemy!

Previous post

Nowy rok z przyputem – imprezy w styczniu

Next post

Mały czołg od Fiata - Panda Cross

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *