Imprezy

Rajd Dakar: Rafał Sonik złamał nogę i odpadł z eliminacji

Jednego z faworytów wśród polskich uczestników Rajdu Dakar, Rafała Sonika, podczas morderczej przeprawy w Peru spotkał nieszczęśliwy wypadek. Rajdowiec złamał nogę i niestety, zamiast prosto do kolejnego etapu w Boliwii, po ukończeniu etapu, musiał on skierować się prosto do szpitala w Limie. Sonik dalej nie pojedzie już w Dakarze, ale trzymamy kciuki za naszych pozostałych zawodników!

Gdy odrobinę doszedł do siebie po wypadku, Rafał Sonik opowiedział mediom, co wydarzyło się podczas niefortunnego etapu w Peru. Jak twierdził, poprzedniego dnia, już ze złamaną nogą, przejechał 35 km odcinka po wydmach oraz 335 km dojazdówki po górach. Do wypadku doszło właśnie na terenie wydm. Sonikowi psuła się skrzynia biegów i często dochodziło do wypadania biegu.

– “Po neutralizacji zaczął się 58-kilometrowy fragment oesu, który pokonały wcześniej samochody i ciężarówki. Piasek był mocno rozjeżdżony i grząski. Wspinając się na garb wydmy, zredukowałem bieg, ale po drugiej stronie zobaczyłem około dwumetrową dziurę” – mówił. – “Dodałem gazu, żeby ją ominąć i wtedy znów wypadł mi bieg… Quad spadł. Nie miał napędu, więc wbił się w piach. Nie wypadłem, nie przerolowałem, ale cała siła uderzenia skupiła się w lewym kolanie. Tym, które uszkodziłem podczas wypadku na ostatnim Rajdzie Sardynii…”

– podsumował Sonik.

Uczestnicy, którym udało się ukończyć etap w Peru, będą musieli zmierzyć się z kolejnym ekstremalnym wyzwaniem – jeździe po górach na wysokości 4722 m w Boliwii. Oprócz tego, na kierowców mogą czekać także przeprawy przez rwące strumienie, które często powstają po ulewnych deszczach. Przed boliwijskim wyzwaniem, na załogi czeka jednak upragniony dzień przerwy w pięknej miejscowości La Paz.

Previous post

Łańcuchy śniegowe - czy są obowiązkowe dla samochodów 4x4?

Next post

Jakie używane SUV-y i samochody 4x4 kupowali najchętniej Polacy w 2017?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *