Imprezy

Rajd Włoch zakończony

W szóstej rundzie samochodowych mistrzostw świata Robert Kubica miał wyjątkowego pecha. Na kilometr przed metą krakowianin urwał przednie prawe koło w swoim Fordzie Fieście WRC. Kubica wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem nie ukończyli tym samym 12 odcinka rajdu.

Rajd wygrał lider mistrzostw Francuz Sebastian Ogier (VW Polo WRC), który tym samym umocnił się na swojej pozycji w klasyfikacji generalnej. Sobotni odcinek był dosyć wymagający, co potwierdził sam zwycięzca. Pechowy start zaliczył także Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC). On również stracił oponę, jednak po wymianie ogumienia mógł ukończyć wyścig, tracąc jednak dwie minuty. Dało mu to trzecią pozycję, gdyż wcześniej prowadził w tej rundzie. Drugi na mecie pojawił się Norweg Mads Ostberg (Citroen DS3).


Polski zespół oddalił się od pierwszej piątki, ponieważ za nieukończenie dwóch OS-ów Kubica i Szczepanik dostali 10-minutową karę. Niestety, co widać na załączonym obrazku, samochód w żadnym wypadku nie nadawał się do ukończenia tego rajdu.

 

Źródło: http://sport.tvn24.pl

Previous post

Opony: nowe – używane – bieżnikowane cz. 2

Next post

Renault Capture podrasowane do jazdy po bezdrożach

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *