Auta terenowe

Ranking: używany SUV do 30 tysięcy złotych – część 2.

Zamierzasz kupić używanego SUV-a i nie wiesz na jaki model się zdecydować? Przedstawiamy listę najpopularniejszych samochodów klasy SUV z drugiej ręki. Sprawdź, jakie modele wybierali inni kierowcy, i na co zwracali uwagę przy zakupie używanego auta.

Typowy SUV

Ostatnio zaprezentowaliśmy auta typu SUV, które najczęściej wystawiali na sprzedaż ich właściciele w serwisie ogłoszeniowym Otomoto.pl. Dziś przedstawiamy, które samochody tej klasy są najpopularniejsze wśród użytkowników portalu. Najczęściej wyszukiwane parametry nie zawsze pokrywają się z ogłoszeniami zamieszczanymi przez właścicieli.

Typowy SUV, który spełnia marzenia statystycznego klienta, to samochód nie starszy niż z 2010 roku (czyli o 5 lat młodszy niż dostępne na rynku wtórnym) z silnikiem diesla i (o dziwo!) automatyczną skrzynią biegów. Najpopularniejsze kolory to czarny i biały (a nie srebrny). Poszukujący samochodu dysponują także większym budżetem, niż by się mogło wydawać: najczęściej oznaczane granice cenowe to 50 tys., 40 tys. i 30 tys. zł. Klienci w znacznej mierze wolą, by ich samochód pochodził od polskiego właściciela. Mało osób wyszukuje samochody z Niemiec, a to one właśnie należą do najczęściej wystawianych na sprzedaż.

Najczęściej wyszukiwane SUV-y

Jeśli chodzi o najczęściej wyszukiwane modele SUV, to one również nie zawsze odpowiadają tym najpopularniejszym wśród sprzedających. Numerem jeden wśród wyszukiwań jest Kia Sportage (3 na liście popularnych ogłoszeń). Kolejne miejsce to pierwsza wśród najczęściej oferowanych samochodów Toyota RAV-4. Pozostałe osobówki z terenowym zacięciem to:

  • Nissan Qashqai,
  • BMW X3,
  • Honda CR-V,
  • Hyundai IX35,
  • BMW X5,
  • Volkswagen Tiguan,
  • Audi Q5,
  • Ford Kuga.

Okazuje się, że na rynku używanych samochodów tylko dwa SUVy są najczęściej sprzedawane: Kia Sportage oraz Toyota RAV-4. Oba pojazdy zajmują wysokie miejsca, jeśli chodzi o liczbę wyszukiwań i zamieszczanych ogłoszeń. Warto przed wyszukiwaniem samochodu w serwisie porównać parametry, by dowiedzieć się, jaki model będzie nam najłatwiej znaleźć lub sprzedać.

Previous post

Ranking: używany SUV do 30 tysięcy złotych - część 1.

Next post

Stworzony do rajdu Dakar - nowy Peugeot 2008 DKR

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *