Auta terenowe

Renault Capture podrasowane do jazdy po bezdrożach

Nowy model Renault Capture to połączenie technologii motoryzacyjnej i… odzieżowej. Francuski koncern podjął współpracę z firmą Helly Hansen, która jest producentem odzieży oraz wyposażenia outdoorowego. Owocem tego partnerstwa jest właśnie limitowana edycja tego miejskiego crossovera.

Renault Captur Helly Hensen zyskał również nieco bardziej off-roadowe zacięcie. Wzmocnione zostały zderzaki, zainstalowano chromowane nakładki na progi drzwi. Dodatkowo posiada on aluminiowe 17-calowe obręcze kół oraz zestaw opon terenowych Mud & Snow. Z bardziej przydatnych w terenie elementów wyposażenia nowy model posiada system wspomagania ruszania pod górę (Hill Start Assist) oraz system dynamicznej kontroli toru jazdy (ESC) z funkcją zapobiegania poślizgowi kół pędnych przy ruszaniu (ASR). Nowinką jest natomiast System Extendend Grip, który jest dostępny tylko w serii Helly Hansen. Wszystkie te udogodnienia mają zapewnić lepszą przyczepność kół w trudnych warunkach, takich jak błoto czy śnieg. Odpowiednim ustawieniem poruszania się pojazdu, które jest uzależnione od nawierzchni jesteśmy w stanie sterować za pomocą pokręteł w samochodzie. Extendend Grip zapewnia takie dopasowanie mocy silnika i siły hamulców, aby zapewnić nam wygodę i bezpieczeństwo podczas wymagających warunków.

Wygląda na to, że ten miejski crossover, to nie tylko ekstrawagancki design (trzeba przyznać samochód prezentuje się atrakcyjnie), ale także wyposażenie pomocne w jeździe po bezdrożach. Ciekawe tylko, czy limitowana edycja Renault Capture zawita do Polski – światowa premiera planowana jest na czerwiec.

Previous post

Rajd Włoch zakończony

Next post

GPS - używaj z głową

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *