Auta terenowe

Renegat w świecie 4×4

Amerykańska marka i doświadczenie w połączeniu z włoską fantazją to nowy Jeep Renegade. Mały samochód terenowy jest już dostępny w Polsce. Ten niewielki samochód klasy SUV ma nie odstępować osiągami od jego większych kolegów ze stajni Jeepa. Interesujący design i terenowy charakter mają zachęcić klientów, teraz także tych z Polski.

Jeep Renegade będzie dostępny w trzech modelach: Sport, Longitude, Limited i Trailhawk różniących się wyposażeniem i co za tym idzie właściwościami przełajowymi. Samochód został zaprojektowany w USA i jest produkowany we Włoszech. Wygląda na to, że taka współpraca się opłaciła, gdyż nowy crossover już wywołuje powszechne uznanie.

Głównie dlatego, że jego parametry wydają się idealne do jazdy w wymagającym terenie oraz po miejskiej dżungli. Dziewięciostopniowa przekładnia sterowana elektronicznie pozwala na zmianę napędu 4×4 na 4×2 w zależności od potrzeb i warunków w terenie. Typowo offroadowy charakter zapewnia nawet 22-centymetrowy prześwit, imponujące kąty natarcia oraz zejścia, wynoszące odpowiednio 30,5° i 25,7°. Systemy napędu Jeep Active Drive i Jeep Active Drive Low pozwalają przenieść maksymalny moment obrotowy na każde koło. Dzięki rozwiązaniu Selec-Terrain w samochodzie istnieje możliwość dopasowania trakcji oraz momentu obrotowego do rodzaju nawierzchni (nawet po skalistym podłożu). Trailhawk jest dodatkowo wyposażony w blachy ochronne w podwoziu, haki oraz system kontroli prędkości na zjazdach.

Kompaktowy samochód terenowy będzie dostępny w różnych przedziałach cenowych w zależności od mocy silnika. Za standardowy model Jeepa Renegade trzeba będzie zapłacić 69 900 zł. Trzeba przyznać, że nowy SUV prezentuje się całkiem przyzwoicie. Łączy terenową moc z estetycznym designem. Czy podbije serca polskich kierowców, którzy coraz częściej przesiadają się na crossovery?

Previous post

Syntetyk czy stalówka? Jaka lina do wyciągarki terenowej

Next post

Off-road do czwartej potęgi

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *