AkcesoriaArtykuły różne

Roadian MTX, czyli Nexen w off-roadowym wydaniu

Nexen, amerykański producent ogumienia, wchodzi właśnie w nowy segment – opony terenowe. Jego pierwszy produkt będzie nosił nazwę Roadian MTX i zadebiutuje już w listopadzie tego roku na pokazie Specialty Equipment Market Association (SEMA).

Co takiego zaoferuje nam firma Nexen? Według producentów, Roadian MTX ma być czymś więcej niż zwykła opona do jazdy terenowej. Dlaczego? Wszystko dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu, jakim jest zastosowanie dwustronnych ścian bocznych. Pierwszy rodzaj przeznaczony jest do “agresywnego” pokonywania przeszkód, charakteryzując się zwiększoną przyczepnością. Drugi można wykorzystywać podczas zwykłej jazdy po standardowych nawierzchniach.

Firma Nexen chwali się, że Roadian MTX jest oponą wręcz stworzoną do radzenia sobie w nieprzyjaznych warunkach. Niestraszne jej więc błoto, piach, kamienie czy wszelkie inne nierówności terenu. Co ciekawe, nawet podczas “wspinania się” po skałach, ogumienie pracuje niemal bezgłośnie, co z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

Opony Roadian MTX są obecnie testowane w rzeczywistych warunkach na terenie Karoliny Południowej. Eksperci sprawdzają ich jakość na każdej możliwej nawierzchni: zarówno w górach, jak i na pustyni czy na zwykłej autostradzie.

Roadian MTX firmy Nexen będą dostępne od listopada, w rozmiarach od 16 do 20 cali. Na pozostałe rozmiary trzeba będzie poczekać; opony od 33 do 37 cali prawdopodobnie pojawią się na rynku w lecie 2018 roku.

Previous post

On zawstydzi każdą terenówkę! Surgo - nowy pojazd ratownictwa górskiego

Next post

Jeep Wrangler vol. 4. Na Zachodzie bez zmian

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *