Artykuły różne

Off-roadowe testy ambasadorów Mitsubishi

Testy samochodów terenowych wykonywane są na różne sposoby. Zazwyczaj jednak pozostają one ukryte przed oczami publiczności, która otrzymuje po prostu dobry (lub gorszy) pojazd i może sama stwierdzić, czy ten zakup się opłacał. Marka Mitsubishi postanowiła jednak pójść o krok dalej i przeprowadziła testy, które mogą zobaczyć wszyscy internauci. A zdecydowanie jest co oglądać, bo za kierownicą usiedli Anna Cieślak oraz Maciej Stuhr.

“Bitwa ambasadorów” to cykl materiałów video na Youtube, w którym Ania i Maciek testują dwa samochody spod znaku Mitsubishi: L200 oraz Pajero. Ten pierwszy pojazd wybrało już ponad 3 miliony użytkowników, za to drugi aż 12 razy zwyciężył w rajdzie Dakar. Jest więc na co popatrzeć, bo te samochody to terenówki z najwyższej półki, które błota, wody ani nierówności się nie boją.

Wiemy już, że zadaniem Ani i Maćka było przeprowadzenie testów w terenie. Co jednak w tym wszystkim najlepsze, sprawdzanie możliwości samochodów nie odbyło się w standardowy sposób, z urządzeniami pomiarowymi i długopisem w ręku. Cała zabawa polegała bowiem na tym, że aktorzy mieli rywalizować między sobą. Pod ostrzał szły więc nie tylko terenowe zdolności pojazdów, co także… ich samych. Emocji było co niemiara!

Podczas kilkuetapowej rywalizacji, Ania i Maciek sprawdzali, jak Pajero i L200 radzą sobie w różnorodnych warunkach terenowych. Były więc przeprawy przez wodę, podjazdy pod strome zbocza, trawersy, używanie wyciągarki czy zapoznawanie się z działaniem napędu na cztery koła (gdzie i jak go włączyć i w jakich warunkach najlepiej się sprawdza).

Jak samochody poradziły sobie z tymi próbami? Najlepiej zobaczcie to sami. My możemy tylko powiedzieć, że nowoczesne systemy zastosowane w obu pojazdach okazały się bardzo przydatne (np. napęd na cztery koła Super Select). 


Sklep Janpol4x4.pl oferuje snorkele do Mitsubishi Pajero w różnych wersjach:

  • snorkel Mitsubishi Pajero 1
  • snorkel Mitsubishi Pajero 2
  • snorkel Mitsubishi Pajero NH
  • snorkel Mitsubishi Pajero V33
Previous post

Wojsko będzie miało nowe pojazdy. Oto Wirus i Dino

Next post

Nowy Land Cruiser nadchodzi!

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *