Porady

Rotacja opon – co, jak i kiedy?

Rotacja opon, uratuje twoje opony od nadmiernego zużycia. Najbardziej zniszczone są tę opony, które są zamontowane na osi napędowej. To te opony ciągną całe auto i są bardziej zniszczone niż te wleczone. W jaki sposób przeprowadzić rotacje?

Różnice w zużyciu opon, mają zły wpływ na jazdę. Komfort i bezpieczeństwo kierowcy są zaburzone. Występować mogą problemy z hamowaniem i utrzymywaniem się auta na drodze. Dlatego też, aby tego uniknąć, warto wprowadzić rotację opon. Czy zmianie ich miejsca położenia.

Rotacja opon zależy od ich konstrukcji. Jeśli są one symetryczne, to rotacja może być większa. Taki rodzaj ogumienia, możemy spotkać w mniejszych, czy też miejskich autach. Dlatego też możemy je naprzemiennie zamieniać, według litery X.

Jeśli opony są kierunkowe, to tutaj możemy wymieniać je tylko na jednej osi. Dzieje się tak, dlatego, że narzucają kierunek obrotu opony. Takie opony są najskuteczniejsze zimą, ponieważ łatwo odprowadzana jest z nich woda, czy sam śnieg.

Istnieją również opony asymetryczne, które rotuję się pomiędzy osiami pojazdu. Tutaj jednak przy zmianie, należy wziąć pod uwagę wszystkie oznaczenia, które widnieją na oponach, aby je poprawnie założyć.

Previous post

Jakie modyfikacje przeprowadzają najczęściej właściciele pojazdów 4x4?

Next post

Warunki off- road - można jeździć po lesie?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *