Artykuły różne

Samochód, który sam się czyści

Po czym poznać samochód po wyprawie off-roadwej? Brud i błoto w każdym zakamarku, opony ubrane w bagnistą powłoczkę. Dlatego, aby zadbać o długie funkcjonowanie auta terenowego i uchronić go przed korozją po każdej jeździe po bezdrożach trzeba dokładnie umyć pojazd. A czy można tego uniknąć?

Nissan stworzył coś, co może być ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy nie lubią dbać o higienę swoich samochodów. Samoczyszcący się lakier może trafić do seryjnej produkcji. Najnowsza technologia hydrofobowego i oleofobowego pokrycia nadwozia sprawi, że brudna woda oraz zanieczyszczenia stałe nie będą utrzymywać się na lakierze. Technologia Ultra-Ever Dry zapewnia ochronę przed czynnikami (woda deszczowa, mgła, szron, deszcz ze śniegiem czy woda z kałuży), które nie tylko brudzą samochód sprawiając, że nie wygląda on zbyt estetycznie, ale także niszczą karoserię. Do tej pory Nissan Note został wyposażony w samoczyszcące się kamerki cofania, które automatycznie przemywane są wodą i suszone sprężonym powietrzem.

Prototypowa powłoka lakiernicza może zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny, a właścicieli myjni samochodowych pewnie narazić na straty. Na szczęście dla nich pozostaną zawsze fani off-roadu, dla których taki lakier byłby z pewnością niewystarczający. Trzeba przyznać, że w praktyce nowoczesny lakier wygląda imponująco.

Previous post

Opony dla SUVa

Next post

Bentley stworzył nowego SUVa?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *