Auta terenowe

Skoda się przeSUVa. Co roku nowy model

Z czeskiej fabryki w ciągu najbliższych dwóch lat wyjada dwa nowe modele samochodów typu SUV. To kolejny koncern, który zaczyna mocno inwestować w ten segment motoryzacji. Nic dziwnego, skoro auta o podwyższonym nadwoziu i większej mocy sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

W I kwartale 2016 roku sprzedaż samochodów z segmentu SUV wzrosła o jedną czwarta wartości. Tylko w marcu w przypadku aut typu SUV i crossoverów odnotowano o 22 proc. większą liczbę rejestracji. Samochody tej klasy przeżywają prawdziwy okres prosperity i cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli. Coraz więcej koncernów motoryzacyjnych otwiera się na ten segment.

Czeski producent samochodów osobowych należący do grupy Volkswagen zapowiedział wprowadzenie dwóch nowych modeli samochodów typu SUV. Do tej pory Skoda dysponowała tylko jednym rodzajem tego typu pojazdu, czyli modelem Yeti.
Według zapowiedzi w 2017 roku do sprzedaży ma trafić model Kodiaq, który jest wzorowany na koncepcyjnym modelu Skoda VisionS. To bardzo nowoczesny w stylistyce i wyjątkowy model, którym koncern zamierza zwojować segment SUV-ów z wyższej półki.

Na 2018 rok zaplanowano premierę sprawdzonego i zdobywającego uznanie kierowców modelu Skoda Yeti. Druga odsłona popularnego kompaktowego SUV-a ma nieco urosnąć w stosunku do obecnej i będzie dostępna w dwóch wariantach: pięcio- i siedmioosobowym.

Previous post

Wyciskamy SUV-a, czyli jazda w terenie autem nieterenowym

Next post

Czym jest stały napęd 4x4?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *