Auta terenowe

Stworzony do rajdu Dakar – nowy Peugeot 2008 DKR

Podczas pokazu motoryzacyjnego w Paryżu, zaprezentowany został jeden z ciekawszych modelów aut terenowych – Peugeot 2008 DKR. Ta niezwykła terenówka podczas rajdu Dakar czułaby się niczym ryba w wodzie.

Podczas następnej edycji wyścigu będzie można zresztą to sprawdzić. Za kierownicą Peugeot’a DKR zasiądą mistrzowie Carlos Sainz oraz Cyril Despres. Emocji na pewno nie zabraknie.

Jeśli wziąć ów model pod lupę, okaże się, iż ma on wiele cech wspólnych z innymi crossoverami Peugeot’a. Jego linie są jednak bardziej agresywne – przywodzą nam na myśl groźnego siłacza, zamierzającego zgnieść przeciwników w ciągu jednej sekundy. Adrenalina się podnosi, prawda?

Ekstremalne proporcje terenówki służą nie tylko “podkręceniu” wyglądu. Będą one miały praktyczne zastosowanie podczas pełnych wyzwań rajdów. Projektanci auta skupiali się przede wszystkim na sprostaniu wymaganiom technicznym, takim jak aerodynamika, skok zawieszenia, rozmiar kół oraz przestrzeń wnętrz.

To, co zaskoczyć może maniaków off-roadu to fakt, iż Peugeot 2008 DKR wyposażony jest w napęd nie na cztery, a jedynie na dwa koła. Nie był to jednak błąd inżynierów, ale przemyślana decyzja. Zastosowanie takiego napędu umożliwiło zamontowanie w modelu większych kół oraz uzyskanie zwiększonego skoku zawieszenia. W nowym Peugeocie wykorzystano 37-calowe opony Michelin, mające aż 94 cm średnicy.

 

Previous post

Ranking: używany SUV do 30 tysięcy złotych – część 2.

Next post

Syntetyk czy stalówka? Jaka lina do wyciągarki terenowej

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *