Porady

Szekle, zblocza i taśmy – off-roadowe „must-have”

Nowy sezon off-roadowy w pełni. Jeśli jeszcze nie skompletowaliście całego sprzętu potrzebnego na bezpieczne wyprawy, podpowiadamy o czym nie wolno zapomnieć. W naszym zestawie must-have znajdują się: szkle, zblocza i taśmy. Do czego służą? Kiedy się nam szczególnie przydadzą? Czemu są takie potrzebne?

Zacznijmy od taśmy (nazywane również pasami) – służy ona do zaczepiania liny wyciągarki o drzewo. Nie można zapomnieć o ochronie środowiska i użyć taśmę ochronną, która pozwoli zabezpieczyć korę drzewa przed uszkodzeniem od pasa. Taka taśma pozwala także na przedłużenie liny wyciągarki lub taśmy holowniczej.

Kolejna rzecz – szekle. Zaleca się, aby mieć w bagażniku co najmniej dwie sztuki. Te elementy pozwalają na zamocowanie taśmy lub liny. Możemy wybrać spośród dwóch typów szekli: omega i w kształcie litery U. Te pierwsze są bardziej uniwersalne – pozwalają połączyć kilka lin za pomocą jednej szekli.

Ostatni element – zblocze. Wykorzystujemy je przy użyciu wyciągarki, dzięki nim zwiększamy uciąg sprzętu lub zmieniamy kierunek biegu liny. Dobrej jakości zblocze może wytrzymać obciążenie do nawet 11 ton!

Taki zestaw zapewni, że w razie nieprzewidzianych wypadków w trasie – szybko sobie poradzimy z przeszkodami.

Previous post

QuickFist - uchwyty wielce pomocne

Next post

Niezastąpiony Hi-Lift Jack

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *