AkcesoriaAuta terenowe

Toyota Hilux 6×6 – piękna, choć bestia

Już nie tylko Mercedes Benz AMG ma swoją mocarną wersję z trzema osiami. Teraz także japoński koncern może pochwalić się takim monstrum. Za budowę modelu Toyoty Hilux 6×6 odpowiadają wszakże inżynierowie z bułgarskiego tunera Vromos.

Toyota Hilux to model z czołówki samochodów offroadowych, który od lat startuje w rajdach terenowych i cross country. Na Dakarze jeździ nim wiele zespołów, w tym polski team Dąbrowski/Czachor.

Wyposażenie Hiluxa w dodatkową oś wymagało przerobienia całego układu napędowego, dodania całego mechanizmu przenoszącego napęd, wałów, oraz dyferencjałów. Zmodyfikowano również ramę, wydłużono nadwozie i zamontowano bardziej wytrzymałe zawieszenie, zwiększając także prześwit. Na tym filmiku widać bardzo dokładnie, jak pracuje układ zawieszenia oraz amortyzatory terenowe.

Toyota Hilux 6×6 zyskała również ekskluzywne wyposażenie wnętrza, nową skórzaną tapicerkę oraz obicia drzwi i deski rozdzielczej. Dopracowaniem pojazdu zajęła się firma Overdrive. W ten sposób trzyosiowa wersja znanego modelu terenówki zyskała nowe możliwości ekstremalnej jazdy w terenie oraz luksusowe wnętrze.

Previous post

Mechanizm różnicowy w samochodach 4x4

Next post

Toyota Tonka 4Runner wygląda jak zabawka? Pozory mylą

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *